Dwie porażki juniorek z Jedynką Trzebiatów

2013-10-27 00:16:41

Rozpoczęły się rozgrywki ligowe juniorek starszych. Niestety zawodniczki Energii Olimpii Osowa przegrały u siebie dwukrotnie z zespołem Jedynka Trzebiatów 2-6 (1:1, 0:2, 1:3) oraz 3-6 (2:2, 0:1, 1:3).

Spotkania rozegrane w hali przy ulicy Wodnika zgromadziły liczną rzeszę kibiców unihokeja, zwłąszcza w sobotę. Niestety nasze juniorki nie dały powodów do radości.

Mecze w swoim przebiegu był podobne. Walka na całym boisku, szybkie akcje i mnóstwo ambicji. Rywalki jednak wykonywały więcej strzałów na bramkę. Nasze zawodniczki, mimo iż w środku pola dobrze rozgrywały, nie potrafiły dokładnie wykończyć wypracowanych akcji. Brakowało strzałów.

W meczu niedzielnym pokusiliśmy się o dokonanie podliczeń statystycznych. Wynika z nich, że w ostatniej połowie trzeciej tercji ilość oddanych strzałow na bramki wynosiła 17:6 dla Jedynki Trzebiatów. Konsekwencją tego jest zapewne wynik, niekorzystny dla osowianek.

Drugim elementem, który chyba miał wpływ na wynik, była przyjęta przez przeciwniczki taktyka rozgrywania "wysoko". Nasze zawodniczki atakowane były już pod naszą bramką, co uniemożliwiało dokładne rozegranie akcji, a zwłaszcza ich wykończenie. Taka taktyka powodowała, że prowadzone przez naszą drużynę akcje toczyły się głownie w środku boiska, daleko od bramki przeciwniczek.

W naszym zespole zabrakło jednej z najlepszych zawodniczek, Laury Łąckiej, która choruje. Zespół zasiliły natomiast cztery nowe zawodniczki: Marika, Sabina, Monika i Klaudia, która też wpisała się na listę strzelców.

W pozostałych sobotnich spotkaniach ligowych padły wyniki: Szarotka Nowy Targ  - PUKS Trzebinia 1 – 7,   Ambra Ożarów  - Mokotów Warszawa  5 - 8.