Spacer historyczny osowskim odcinkiem trasy Kolei Kokoszkowskiej

2023-08-30 10:56:30

Stowarzyszenie INNE jest piękne we współpracy z pasjonatem historii i wieloletnim radnym dzielnicy, Andrzejem Teleżyńskim, serdecznie zaprasza do udziału w spacerze historycznym osowskim odcinkiem trasy Kolei Kokoszkowskiej.

Inicjatywa ta nawiązuje do niedawno obchodzonego jubileuszu 100-lecia wybudowania i uruchomienia tej niezwykle ważnej po odzyskaniu przez Polskę niepodległości trasy kolejowej (20.11.1921 r.) oraz tegorocznego jubileuszu 50-lecia włączenia terenów dzielnicy Osowa w granice Miasta Gdańska (1973).

Wydarzenie rozpocznie się od spotkania w siedzibie Rady Dzielnicy Osowa (ul. Balcerskiego 35, I piętro), a następnie Andrzej Teleżyński poprowadzi uczestniczki i uczestników spaceru osowskim odcinkiem trasy zapomnianej linii kolejowej nr 235.

Na pewno podczas wędrówki zostanie podjęta próba odtworzenia jej przebiegu, a także odnalezienia śladów – dowodów jej istnienia. Obowiązkowym przystankiem będzie miejsce dawnego budynku stacji kolejowej Osowa, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca ten fakt.

Prosimy o przybycie w wygodnym obuwiu i stroju odpowiednim do warunków pogodowych. Zapraszamy do wspólnego poznawania przeszłości naszej dzielnicy!

 

TERMIN: sobota, 9.09.2023 r., godz. 11:00

MIEJSCE SPOTKANIA: siedziba Rady Dzielnicy Osowa; ul. Balcerskiego 35, I piętro

UDZIAŁ BEZPŁATNY!

 

Stowarzyszenie Inne jest Piękne

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas