Światła na Kielnieńskiej już w grudniu

2013-10-28 12:07:56

Zakładamy termin realizacji na 12 grudnia br., mówi Alina Geniusz- Siuchnińska, Rzecznik Prasowy Energa-Operator SA. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe na wykonanie tej roboty budowlanej.

 

Na początku października napisał do naszej redakcji czytelnik Szymon: „Dlaczego nie działa sygnalizacja świetlna na ulicy Kielnieńskiej? Światła są już zamontowane, ale nie są uruchomione”.

 

Jak pisaliśmy wcześniej, Zarząd Dróg i Zieleni zakończył już inwestycję, o czym poinformowała nas Katarzyna Kaczmarek, Rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Pozostało jedynie wykonanie przyłączy przez Energę.

 
 

Przypomnijmy: Zgodnie z planem na skrzyżowaniu ulicy Kielnieńskiej zamontowane zostały pętle indukcyjne dla pojazdów oraz detektory wymuszane ręcznie przez pieszych (przycisk sterowniczy na maszcie).

 

Na każdym z wlotów znajduje się sygnalizator podstawowy oraz dodatkowy na wysięgniku. Na wlocie wschodnim znajdują się będą sygnalizatory kierunkowe. Zaprojektowana sygnalizacja jest sygnalizacją akomodacyjną acykliczną o długości cyklu 90 sek. w godzinach szczytu oraz 75 sek. poza godzinami szczytu. Stanem podstawowym będzie wyświetlanie sygnału zielonego dla ulic Kielnieńska i Spacerowa (wloty zachodni i wschodni). W przypadku wystąpienia ciągłości ruchu na ww. relacji następować będzie wydłużanie sygnału dla tego kierunku przy zamknięciu wlotu południowego, aż do czasu wydłużenia maksymalnego.

AM

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas