Porażka z Finlandią

2013-12-10 09:20:18

W ostatnim meczu grupowym Polska uległa zespołowi Finlandii 9-2 i ostatecznie zajęła 3. miejsce w grupie.

Początek meczu jak i cała pierwsza tercja mógł wprawić w zdumienie każdego, kto liczył na podobny przebieg gry jak we wczorajszym spotkaniu ze Szwedkami. Polki od samego początku nie tylko dzielnie stawiały opór atakującym rywalkom, ale same także wyprowadzały ataki, po których bramkarka Finek mogła się bać o stan swojego konta.

Przegrana zaledwie 1-0 I tercja była dobrym prognostykiem przed drugą odsłoną meczu. Polki wciąż miały szansę na dobry wynik. Pierwszą i jednocześnie kontaktową bramkę dla naszego zespołu zdobyła w 30 minucie Katarzyna Fuła. Niestety, 3 minuty później rywalki zdobyły swoją 3 bramkę i znów odskoczyły. Więcej goli w tej części meczu już nie było.

Ostatnia tercja została zdominowana przez Finki, niestety. Zdobyły aż 6 bramek, na które my odpowiedzieliśmy jedynie trafieniem Justyny Krzywak. Co gorsza na 12 minut przed końcem meczu karę 5 minut otrzymała Maja Stenka, co zmusiło nas jedynie do obrony. Cieszy fakt, że przetrwaliśmy ten fragment gry bez straty gola.

Finki większość czasu grały piłką, ale nie było to tak jednostronne spotkanie jak mecz ze Szwecją. Nie tylko ze względu na wynik, ale także na walkę i postawę naszej drużyny, która bez kompleksów walczyła o każdą piłkę. Ostatecznie przegraliśmy 9-2.

Dziś rozpoczyna się faza play-off. W pierwszym meczu tej części turnieju zmierzymy się z Danią. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału. Początek meczu o godzinie 12:00, a relacja na dedykowanym kanale youtube Międzynarodowej Federacji Unihokeja (IFF).