Polki na siódmym miejscu na MŚ

2013-12-14 16:11:10

Polska pokonała w meczu decydującym o zajęciu VII miejsca Niemcy 3-1. Najlepszą zawodniczką zespołu została Anna Kubowicz.

W tym meczu to Niemki musiały przyjąć zimny prysznic już w pierwszej minucie. Za sprawą Kubowicz i asystującej jej Dutkiewicz Polska wyszła na prowadzenie w 45 sekundzie meczu! Drugą bramkę dla naszego zespołu dołożyła Plechan. Niemki odpowiedziały jednym trafieniem.

W II tercji obydwa zespoły nie strzelały goli. Mecz wyrównał się pod tym względem, a jedyną osobą, która wpisała się do protokołu była Maja Stenka, która otrzymała 2 minuty kary.

Ostatnia część tego meczu, jak i całego turnieju dla Reprezentacji Polski znów padła łupem Anny Kubowicz, która dołożyła jeszcze jedną bramkę i ostatecznie zapewniła nam zwycięstwo 3-1.

Mistrzostwa Świata 2013 dla Polski to już historia. Nasz zespół zajął VII miejsce, co jest wynikiem o jedną pozycję gorszym niż przed dwoma laty. Najlepiej punktującymi zawodniczkami naszego zespołu zostały Justyna Krzywak i Elżbieta Piotrowska.