Juniorki młodsze po eliminacjach do Mistrzostw Polski

2014-01-17 08:54:31

W kolejnym, trzecim już turnieju eliminacyjnym nasze młode unihokeistki zagrały w gościnnej hali ZS nr 14 w Gdyni Dąbrowie.

W poprzednich dwóch kolejkach gdańszczanki dwukrotnie pokonały WSU Wierzchowo 8:1 i 7:1. Dużo cięższa przeprawa była z Trzebiatowem. Raz wygraliśmy 2:1, aby w rewanżu przegrać 4:3.

W pierwszym meczu Energa Olimpia Osowa nie miała większych problemów z przeciwniczkami, które tylko w drugiej tercji nawiązały wyrównaną walkę. Najlepszą zawodniczką meczu została Kaja Bobrowska.

Spotkanie z Trzebiatowem miało zadecydować, która drużyna odniesie zwycięstwo w trzecim turnieju oraz całych rozgrywkach eliminacyjnych. Mało kto spodziewał się, że już po 4 minutach będziemy prowadzić 3:0. Licznie zgromadzona publiczność oglądała świetny mecz. Akcje przenosiły się raz spod jednej raz spod drugiej bramki. Wspaniałymi paradami popisywały się obie bramkarki.

Należy pochwalić cały nasz zespół za świetną grę drużynową. Tym razem najlepszą zawodniczką meczu została najmłodsza unihokeistka turnieju Ala Stój.

Warto podkreślić, że WSU Wierzchowo oraz MLUKS Jedynka Trzebiatów to ubiegłoroczni medaliści mistrzostw Polski.

1.ENERGA Olimpia Osowa Gdańsk – WSU Wierzchowo 10:2 ( 4:0, 1:2, 5:1 )

2. WSU Wierzchowo – MLUKS Jedynka Trzebiatów 2:11 ( 0:4, 2:2, 5:0 )

3. ENERGA Olimpia Osowa Gdańsk – MLUKS Jedynka Trzebiatów 7:2 ( 3:0, 2:0, 2:2 )

Energa Olimpia Osowa: Dominika Marzec, Karolina Grzegorczyk, Sara Trznadel, Kasia Pawłowska, Weronika Leśnik i Ewelina Nowaczyk, Weronika Grądzka, Aleksandra Dąbek, Oliwia Ryszewska, Kaja Bobrowska, Karina Chmielecka, Natalia Rutecka, Paulina Bednarczyk, Ala Stój, Paulina Lewandowska, Basia Werc, Julia Kulesza, Aleksandra Rajca.

Trenerzy: Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski