Dwa cenne zwycięstwa juniorek starszych

2014-03-01 21:18:18

W rozegranych na hali przy Wodnika meczach o awans do półfinałów Mistrzostw Polski juniorek starszych zawodniczki Energii Olimpii Osowa dwukrotnie zwyciężyły  zespół Juniora Kębłowo 4:3 (1-0, 1-2, 2-1) oraz 6:1 (0-0, 2-0, 4-1).

Mecz sobotni był bardzo zacięty. Walka toczy się od początku praktycznie do końca meczu. Decydująca bramka strzelona przez Karolinę Damps przy asyscie Anny Szychty padła na minutę przed końcem meczu.

Pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem osowianek po celnym trafieniu Ani Szychty w 14 minucie meczu. Mimo wielu okazji wynik nie uległ zmianie. Druga tercja należała do rywalek, które odrobiły starty zdobywając dwie bramki. Jedyne trafienie dla Energii zaliczyła M.Nastachowska. O wszystkim zadecydowała tercja ostatnia. Przeciwniczki w trzeicej minicie tercji zdobyły bramkę, która dawała im zwycięstwo. Zgromadzona publiczność czekała aż 12 minut na wyrównującego gola. Bramkę zdobyła Marta Chudyszewicz przy asyście Karoliny Damps.

Mecz zakończył się szczęśliwie dla osowianek, które przysłowiowym rzutem na taśmę wydarły zwycięstwo.

W meczu niedzielnym podobna sytaucja trwała do połowy meczu. Rywalki były przeciwnikiem równorzędnym, a nawet przeważały. Po bezbramkowej pierwszej tercji osowianki zdobyły gola na początku drugiej odsłony. Trafienie zaliczyła Marta Chudyszewicz, a asystowała jej Eliza Zakrzewska. Drugą bramkę w 34 minucie zdobyłą Ania Szychta. Do końca tej tercji mecz był wyrównany, a nawet więcej razy zagroziły przeciwniczki. Zaporą nie do przebycia była nasze bramkarka, która w kilku sytuacjach ratowała zespół. Nic nie zapowiadało tak wysokiego wyniku i tylu bramek w trzeciej tercji. Opadające z sił przeciwniczki nie były w stanie uporać się z cyklicznymi atakami osowianek. Bramki dla Energii Olimpii zdobyły kolejno: Ania Szychta, Karolina Damps, Marta Chudyszewicz i Oliwia Ryszewska.

Bardzo cieszy dobra gra naszego zespołu i cenne zwycięstwa dające awans do połfinałów MP.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.