Od porażki z Czeszkami rozpoczęły nasze reprezentantki w U19

2014-05-01 13:33:43

W dniu wczorajszym w Zbąszyniu rozpoczęły się Mistrzostwa Świata kobiet U19. W inauguracyjnym meczu reprezentacja Polski uległa zespołowi Czech 3:7 (3-3, 0-2, 0-2)

Mimo niekorzystnego wyniku drużyna prowadzona przez tercet trenerski: Paweł Ludwichowski, Michał Gużyński i Christer Bertilsson,  mogła schodzić z boiska z podniesionymi głowami, bowiem mecz toczył się na najwyższym poziomie.

W reprezentacji Polski występują reprezentantki Energii Olimpii Osowa: Ania Szychta, Marta Chudyszewicz, Eliza Zakrzewska i Karolina Damps

Spotkanie rozpoczęło się od niesamowitego uderzenia naszego zespołu. Po pierwszych 8 minutach meczu Polska prowadziła 3-0, a na koncie miała raptem 4 oddane strzały! Czeszki nie mogły zostać obojętne na taki obrót spraw. Błyskawiczna reakcja sztabu trenerskiego skutkowała wymianą bramkarki. Od tego momentu gra defensywna przeciwniczek uległa znacznej poprawie.

Pewny bramkarz to zawsze silny punkt drużyny, najlepszym przykładem potwierdzającym te słowa jest wybór Justyny Trębacz na zawodnika meczu. Dzięki poświęceniu obrońców oraz jej najwyższym umiejętnościom potrafiła obronić strzały, które były niemal pewnymi bramkami.

W II i III tercji obraz gry nieco się zmienił. Czeszki przejęły inicjatywę i zaczęły dominować w srodkowej strefie. Skutkowało to mniejszą liczbą oddanych przez nasz zespół strzałów, co w efekcie doprowadziło do porażek w tych odsłonach meczu.

Mecz zakończył się zwycięstwem Czeszek 7-3, ale pomimo przegranej było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu naszej drużyny. Po zakończeniu meczu dało się słyszeć wiele głosów pochwalających jego postawę oraz waleczność i zaangażowanie do ostatnich sekund.

Mistrzostwa potrwajją do niedzieli. W meczach grupowych nasze zawodniczki spotkają się w czwartek z Łotwą a w piatek z Finlandią.

Mecze półfinałowe i finałowe odbędą się w sobotę i niedzielę.

Przedstawiamy informacje dotyczące transmisji z meczów Mistrzostw Świata Kobiet U19, które odbędą się 30 kwietnia - 4 maja w Babimoście, Rakoniewicach i Zbąszyniu.

Międzynarodowa Federacja Unihokeja (IFF) kolejny raz przygotowała swoje 2 kanały na Youtube, dzięki którym będzie można śledzić wszystkie mecze Dywizji A na żywo! Relacje będą zaczynały się na 10 minut przez początkiem każdego meczu. Po jego zakończeniu będzie on zapisywany w archiwum, dzięki czemu każdy, kto nie obejrzy relacji na żywo, będzie mógł odtworzyć interesujący go mecz w dogodnej dla siebie chwili.

Mecze Polek będą transmitowane na kanale nr 1 według następującego harmonogramu:

Środa (30. kwietnia) - 19:00 Czechy - Polska
Czwartek (1. maja) - 19:00 Łotwa - Polska
Piątek (2. maja) - 19:00 Polska - Finlandia