Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osowianin grał Chopina nad wodami Motławy

2014-07-20 23:17:09

Chopin nad wodami Motławy to cykl koncertów, jakie przygotowala na lato Polska Filharmonia Bałtycka. W miesiącu lipcu (14-27.07) , odbędzie się 13 koncertów z udziałem znanych polskich pianistów. W sobotę 19 lipca melomani mogli podziwiać koncertującego osowianina Pawła Rydla.

 

Melomani usłyszeli:


Ludwig van BEETHOVEN
32 Wariacje c-moll na temat własny WoO 80 
Sonata C-dur Op. 2 Nr 3

Fryderyk CHOPIN
Souvenir de Paganini (Warianty) WN 16
Sonata b-moll Op. 35

 

PAWEŁ RYDEL

Gdański pianista wykształcony w rodzinnym mieście pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Waldemara Wojtala. Obecnie pracownik Katedry Fortepianu gdańskiej Akademii Muzycznej.

Doskonalił swe umiejętności na wielu kursach pianistycznych solowych i muzyki kameralnej, pracując pod kierunkiem takich profesorów, jak: Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Jean-Paul-Sevilla, Andrzej Tatarski (w zakresie kameralistyki także Jadwiga Kaliszewska, Mark Lubotsky, Henry Meyer, Marek Moś i Maria Szwajger-Kułakowska). Jest laureatem najwyższych nagród w konkursach pianistycznych i kameralnych, m.in.: I Ogólnopolskiego Konkursu o Stypendia im. F. Liszta we Wrocławiu (1991), III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (1994), I Konkursu Muzyki Kameralnej w Zakopanem w r. 1998 (ze skrzypkiem A. Kacprzakiem) oraz nagrody Jury na Konkursie Pianistycznym w Bremen (Niemcy) w 1999 r.

Prowadzi regularną działalność koncertową jako solista i kameralista występując w wielu miejscach w Polsce i innych krajach Europy (m.in. Rosja, Niemcy, Norwegia, Ukraina, Włochy). Jego zainteresowania artystyczne obejmują przede wszystkim muzykę XIX i XX w., w tym szczególnie twórczość R. Maciejewskiego i O. Messiaena, choć pianista nie stroni także od muzyki epok wcześniejszych.

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas