LEKKOATLECI Z GIMNAZJUM NR 33 NAJLEPSI W GDAŃSKU

2015-06-13 09:42:34

19 maja na stadionie lekkoatletycznym Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej odbyły się indywidualne i drużynowe zawody lekkoatletyczne organizowane w ramach Gdańskiej Gimnazjady Lekkoatletycznej. W zawodach udział wzięło 185 dziewcząt i 206 chłopców z 20 gdańskich szkół. Uczniowie Gimnazjum nr 33okazali się najlepsi – zdobyli łącznie 20 medali i tym samy wygrali rywalizację drużynową zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Złote medale zdobyli: Laura Chalecka w biegu na 100m, Dominika Karpińska w biegu na 300m, Martyna Sumisławska w biegu na 600m, Barbara Werc w biegu na 1000m, Katarzyna Tomaszewska w rzucie oszczepem, Weronika Januszak w chodzie na 3000m, Krystian Gawin w skoku wzwyż, sztafeta 4x100m dziewcząt w składzie: Maja Stolarska, Laura Chalecka, Julia Kulesza, Maja Dąbrowska. Srebrne medale wywalczyli: Julia Krawczyk w biegu na 300m, Julianna Malińska w skoku wzwyż, Kacper Stolarski w skoku wzwyż, Hubert Szulc w biegu na 1000m, Tomasz Litwiński w rzucie oszczepem, sztafeta 4x100m chłopców w składzie: Kacper Stolarski, Bartłomiej Hasko, Michał Łeszczyński, Krystian Gawin. Brązowe medale zdobyli: Maja Dąbrowska w biegu na 100m, Kalina Posańska w biegu na 600m, Julia Kulesza w skoku w dal, Aleksandra Rulewska w skoku wzwyż, Maciej Krawczyk w biegu na 100m, Bartłomiej Wierzbowski w biegu na 2000m.

W klasyfikacji drużynowej wzięto pod uwagę 10 najlepszych wyników osobno w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Wyniki zostały przeliczone na punkty według tabel wielobojowych. Nasze obydwie drużyny wywalczyły złote medale.

Skład drużyny dziewcząt: Werc Barbara, Kulesza Julia, Chalecka Laura, Dąbrowska Maja, Karpińska Dominika, Sumisławska Martyna, Rulewska Aleksandra, Malińska Julianna, Krawczyk Julia, sztafeta 4x100m. Opiekun-trener: Katarzyna Czworowska.

Skład drużyny chłopców: Gawin Krystian, Krawczyk Maciej, Szulc Hubert, Hasko Bartłomiej, Stolarski Kacper, Łeszczyński Michał, Wierzbowski Bartek, Cenrowski Jakub, Dziecielski Szymon, sztafeta 4x100m. Opiekun-trener: Marian Freitag.

źródła: Gimanzjum nr 33, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej