Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osowski chór wyróżniony na festiwalu „Pater Noster”

2015-10-12 20:44:18

                Po udanym pielgrzymowaniu po Sanktuariach Polesia, tempo życia i pracy w naszym zespole nie zmalało, gdyż musieliśmy się szybko przygotować do występu na Festiwalu „Pater Noster” w Strzepczu.

Festiwal zorganizowała parafia pw. Marii Magdaleny w Strzepczu przy wsparciu Gminy Linia i Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.

                Pojawiło się  na tym festiwalu 14 chórów /ogółem około 500 śpiewaków/ z całego kraju, od Pomorza przez Elbląg, Poznań, a nawet Limanową. Były to chóry zarówno kościelne, jak i świeckie. Właśnie w kategorii zespołów świeckich zwyciężył „Iuvenales Cantores Lodzienses” z Łodzi. W grupie chórów kościelnych najwyżej oceniony został „Canticum Iubilaeum” z Limanowej.  Grand Prix Festiwalu odebrał Chór Gdańskiej Sceny Muzycznej. Wśród chórów wyróżnionych nie zabrakło także naszego zespołu, który otrzymał dyplom za najlepiej wykonany utwór z towarzyszeniem organów.

Z pewnością szanse nasze będą w przyszłości zwiększone, o ile w naszych szeregach pojawią się nowe ambitne osoby i zdecydują się z nami śpiewać. Jedna z uczestniczek naszego pielgrzymowania po Polesiu przysłała mi e-maila, w którym wymienia aż 15 przyczyn dla których człowiek powinien dużo śpiewać. Skorzystam z tej rady i przy najbliższej  okazji je przytoczę. Nam na dzisiaj niech wystarczy to, że  „Kto śpiewa modli się podwójnie” .  Celem sprawniejszego naboru nowych informujemy, że zgłoszenia przyjmujemy w każdy poniedziałek przed próbą chóru o godz. 18.30 . Chętnych zapraszamy do salki nr 2 w parafii pw. Chrystusa Zbawiciela.

 

Prezes Chóru – Konrad Hoga

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas