IX Amatorskie Mistrzostwa Osowy w badmintonie

2016-02-29 10:40:14

Mimo niskiej frekwencji podczas IX Amatorskich Mistrzostw Osowy w badmintonie poziom był nadzwyczaj wysoki. W kategorii do lat 15 pięciu zawodników zagrało systemem każdy z każdym. Na najwyższym podium stanął Wiktor Wiński, który nie miał sobie równych; na drugim miejscu uplasowała się jedyna dziewczyna w tym gronie Milena Czajka; tuż za nią po zaciętych 3 spotkaniach uplasował się brat Mileny, Maciej. Czwarte miejsce zajął najmłodszy uczestnik, 11 letni Piotr Sarnowski; piąte miejsce należało dla Mateusza Olstowskiego.

Klasyfikacja końcowa do lat 15

1. Wiktor Wiński

2. Milena Czajka

3. Maciej Czajka

4. Piotr Sarnowski

5. Mateusz Olstowski

W kategorii 15+ ośmiu zawodników, grając systemem „każdy z każdym”, walczyło o najwyższe lokaty. Na placu boju królował Krzysztof Czajka, który nie stracił jednego seta i nie oszczędził nawet własnej żony Magdaleny, która dzielnie walczyła jako jedyna kobieta w kategorii „dorosła młodzież”. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Specylak, który musiał uznać wyższość Czajki. Trzecie miejsce wywalczył coroczny uczestnik naszych zawodów Robert Litka.