Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 zawodniczek Olimpii na Akademickich Mistrzostwach Świata

2016-07-19 12:12:20

Już 19 lipca rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju. Rozgrywane będą w Portugalii, a jednym z ich uczestników będzie Reprezentacja Polski Kobiet.

Miło nam poinformować,że 5 zawodniczek naszego klubu wraz z trenerami Bogdanem Zajdzińskim i Pawłem Ludwichowskim wezmą w nich udział. Do Porto polecą Ania Szychta, Karolina Damps, Hania Samson, Maja Stenka i Weronika Noga.

 

7. Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju są organizowane przez Międzynarodową Federację Sportów Akademickich, wspólnie z Portugalskim Związkiem Sportów Akademickich, Universidade do Porto, Związkiem Uniwersytetów w Porto oraz Międzynarodową Federacją Unihokeja. Unihokej jest jednym ze sportów wchodzących w skład programu Akademickich Mistrzostw Świata.

 

W tym roku łącznie 10 krajów (9 zespołów męskich oraz 7 zespołów żeńskich) będzie brało udział w imprezie. Oprócz tego, że Portugalia jest gospodarzem turnieju, będzie to dla jej reprezentacji pierwszy w historii udział w unihokejowej imprezie. Hiszpania z kolei po raz pierwszy wystąpi na Akademickich Mistrzostwach Świata. Jedynymi krajami, które jak dotąd brały udział we wszystkich Akademickich Mistrzostwach Świata są Finlandia, Szwecja, Szwajcaria i Japonia.

 

Polska Reprezentacja została przydzielona do grupy B, z której do półfinału imprezy awansuje tylko jeden zespół, z kolei z grupy A - silniejszej - awansują wszystkie trzy drużyny. Podział na grupy przeprowadzono na podstawie wyników danych reprezentacji na poprzednich mistrzostwach (tutaj lista poprzednich edycji: kliknij).

 

Grupa A:

1. Szwecja
2. Finlandia
3. Szwajcaria

 

Grupa B:

1. Czechy
2. Japonia
3. Polska
4. Hiszpania

 

Terminarz spotkań dostępny jest na naszej stronie: tutaj.

 

Kolejne Akademickie Mistrzostwa Świata odbędą się za dwa lata, a ich gospodarzem będzie Polska. Impreza będzie miała miejsce w Łodzi.

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas