Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biskupia Górka oczami gdańskiego bówki

2016-09-07 23:24:29

17 września o godz. 12.00 Jolanta Kajzer i Krystyna Ochędzan, Lokalne Przewodniczki po Biskupiej Górce i miłośniczki dzielnicy, poprowadzą spacer śladami twórczości Brunona Zwarry. Panie w strojach z lat 20. XX wieku przeniosą uczestników wycieczki wprost w czasy książki „Wspomnienia gdańskiego bówki”.

 

- Czy odnajdziemy na Biskupiej Górce podobieństwo między sierpniową atmosferą roku 1980, a tą która panowała w Wolnym Mieście Gdańsku? Jak to możliwe? Duch lat dwudziestych w duchu sierpnia 1980 roku? - zapowiada Krystyna Ochędzan.

 

Przewodniczki oprócz historycznego nawiązania, przedstawią atmosferę panującą w latach dwudziestych w Wolnym Mieście Gdańsku. Wnikając krok po kroku w dziecięce lata Brunona Zwarry dowiemy się, kto mieszkał obok tej rodziny, kim i jacy byli najbliżsi sąsiedzi, jak wyglądało codzienne życie na ulicy Biskupiej, w co bawił się Brunon Zwarra ze swoimi rówieśnikami. Dowiemy się jakie relacje panowały między dorosłymi i dziećmi w tej dzielnicy.

 

- Będziemy zachęcać do czytania krótkich fragmentów ze „Wspomnień gdańskiego bówki”, a głosach dzieci i dorosłych usłyszymy prawdziwe historie i momenty żywej Biskupiej Górki. Na końcu trasy wspólnie zawiesimy na „literackim drzewie” wybrane fragmenty, które czytali uczestnicy spaceru. Zawisną naprzeciw oficyny, gdzie mieszkał Brunon Zwarra” - mówi Jolanta Kajzer.

 

Biskupia Górka oczami gdańskiego bówki. Spacer Krystyny Ochędzan i Jolanty Kajzer

Data: 17 września, godz. 12.00

Start: ul. Menonitów 2 przy Kościele Zielonoświątkowym

IKM

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas