Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Październik w Łaźni

2016-10-10 00:25:52

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA zaprasza na jesienną odsłonę naszego programu. Październik to ostatni miesiąc, kiedy można przyjrzeć się dwóm wystawom: „Wodopój” w Łaźni 1 na Dolnym Mieście oraz „Barok i beton” w Łaźni 2 w Nowym Porcie. Początek jesieni to również czas wielu filmowych wydarzeń. W szczególności polecamy przegląd Christopha Schlingensiefa organizowany razem z Goethe Institut oraz Ambasadą Niemiec, InShort Film Festival i Dni Animacji. Łaźniowy program uzupełnią wykłady z cyklu „Z Kulturą” poświęcone pamięci zbiorowej oraz badaniom gier. Jak zawsze zapraszamy do zapoznania się z repertuarem KinoPortu - w tym miesiącu m.in. „Królestwo”, „Ostatnia Rodzina” oraz „Ja, Daniel Blake”. 
 
 
Wystawa „Wodopój” 
CSW ŁAŹNIA 1 (ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto)
12.08-23.10.2016
 
Monumentalna wystawa Agnieszki Kalinowskiej zbudowana została wokół zagadnień wolności i zniewolenia. Wystawa otwarta od wtorku do niedzieli 12:00-18:00 (czwartek do 20:00). Bilety w cenie 5 zł ulgowy, 7 zł normalny (środa - wstęp wolny).
 
 
Wystawa „Barok i beton” 
CSW ŁAŹNIA 2 (ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port)
2.09-30.10.2016
Wstęp wolny
 
Wystawa fotografii Liudasa Parulskisa, który zaprasza do spojrzenia na Wilno poprzez pryzmat swojej osobistej mapy percepcji. Zdjęcia na ekspozycji stanowią kronikę fizycznych i wirtualnych zmian w mieście.
 
 
Wykład Z Kulturą: „Dlaczego przeszłość nie przemija? Zasady i zasadzki pamięci zbiorowej”
CSW ŁAŹNIA 1 (ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto)
13.10.2016
Wstęp wolny
 
Wykład z Kornelii Kończal na temat zbiorowej pamięci w czasie którego zastanowimy się czy o tym jak pamiętamy przeszłość decyduje to, jakę chemy mieć przyszłość. Cykl Z Kulturą zrealizowany został we współpracy pomiędzy CSW Łaźnia i Narodowym Centrum Kultury.
 
 
InShort Film Festival
KinoPort CSW ŁAŹNIA 2 (ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port)
15-16.10.2016
Wstęp wolny
 
InShort Film Festival to międzynarodowy, międzykulturowy, niezależny i integrujący młodych filmowców festiwal filmów krótkometrażowych, wszystkich możliwych gatunków.
 
 
Przegląd filmowy: Christoph Schlingensief vol. 2
CSW ŁAŹNIA 1 (ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto)
19-21.10.2016
Wstęp wolny
 
Podczas tegorocznych pokazów zaprezentowana zostanie teatralna i telewizyjna twórczość Christopha Schlingensiefa, w szczególności związana z polityką i wykluczeniem osób bezrobotnych, ubogich, uchodźców.
 
 
Dni Animacji 2016
KinoPort CSW ŁAŹNIA 2 (ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port)
21-22.10.2016
Wstęp wolny
 
W ramach tegorocznych Dni Animacji m.in. pokaz nagrodzonych prac na IV Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz pokaz filmów animowanych nagrodzonych i wyróżnionych podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie.
 
 
Wykład Z Kulturą: „Badania gier - czas krytycznej korekty?”
CSW ŁAŹNIA 1 (ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto)
27.10.2016
Wstęp wolny
 
Wykład Mirosława Filiciaka poświęcony badaniom nad grami cyfrowymi podejmie temat zastosowania archeologii mediów oraz potrzebę krytycznego opracowania kontrowersyjnych kwestii związanych z branżą gier, takich jak seksizm, nadużycia wobec pracowników czy „mroczne” wzorce projektowe. 
 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas