OLIMPIA OSOWA ZAGRA O ZŁOTO

2017-03-21 10:28:33

W dniu 8 kwietnia odbędzie się największa i najważniejsza impreza unihokejowa w Polsce!

Po raz pierwszy Superfinał mistrzostw Polski zorganizowany będzie w Gdańsku, w hali widowiskowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdańska nad morze przyjedzie 8 najlepszych drużyn w naszym kraju - cztery męskie i cztery damskie.

Sam Superfinał to całodniowa impreza, mecze rozpoczną się o godzinie 11:00, a skończą się po 22! Jako pierwsze na boisko wybiegną kobiety, które walczyć będą o 3 miejsce w Polsce. W meczu o złoto zagrają nasze unihokeistki z Olimpii Osowa! Przeciwnikiem będzie bardzo silna drużyna MMKS Nowy Targ. Zapraszamy na godzinę 17:00 do hali widowiskowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Jednak aby dojść do finału, potrzebne były dwa zwycięstwa w półfinałach mistrzostw Polski z PUKS Trzebinia. W pierwszym meczu na południu Olimpia nieznacznie wygrała 4-2. Rewanż był równie ciężki, o czym poniżej.

W sobotni wieczór 18 marca po dramatycznym meczu unihokeistki Olimpii Osowa pokonały PUKS Trzebinia, dzięki czemu 8 kwietnia zagrają o złote medale Mistrzostw Polski.

Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa gdańszczanek, które przegrywały w pierwszej tercji już 0-2 i 1-3. Przyjezdne zagrały bardzo mocno w obronie i wykorzystały wszystkie okazje do zdobycia gola. Nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 3-3 i wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak w ostatnich sekundach rywalki znów zdobyły bramkę i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 4-3.

W drugiej odsłonie nasze zawodniczki podkręciły tempo, co przyniosło efekt w postaci dwóch goli. Po 40 minutach gry 5-4 dla Olimpii i myśl, że mecz jest pod kontrolą. Niestety prosty błąd naszej obrony i już minutę po przerwie na tablicy wyników był remis. Przeciwniczki poszły za ciosem i ponownie wyszły na prowadzenie. Od tego momentu nasze dziewczyny jeszcze bardzie podkręciły tempo i całkowicie zdominowały rywalki. Co chwilę przeprowadzały groźne ataki i zmuszały zmęczone przeciwniczki do błędów. Ostatecznie Olimpia Osowa pokonała PUKS Trzebinia 8-6, pokazując bardzo dobre przygotowanie fizyczne do sezonu. W kolejnym meczu osowianki odjechały rywalkom w 3 tercji spotkania.

Cały zespół zasłużył na słowa pochwały, a w szczególności Weronika Grądzka, która zagrała pomimo złamanego palca!

Warto dodać, że spotkanie obejrzało ponad 200 kibiców!

INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA:

Bramkarki: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Patrycja Bernacka.

Obrończynie: Hanna Samson, Malwina Zagórska, Jagoda Wieczorek, Katarzyna Pawłowska, Monika Kraus.

Atakujące: Maja Stenka, Anna Raczkowska, Irena Mroch, Weronika Grądzka, Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Alicja Stój, Roksana Polańska.

Trener: Paweł Ludwichowski.

INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA GDAŃSK - PUKS TRZEBINIA 8-6 (3-4, 2-0, 3-2)

Program Superfinału mistrzostw Polski 8 kwietnia:

11:00 - mecz o 3 miejsce w kategorii kobiet

14:00 - mecz o 3 miejsce w kategorii mężczyzn

17:00 - mecz o 1 miejsce w kategorii kobiet

20:00 - mecz o 1 miejsce w kategorii mężczyzn

Sam Superfinał to nie tylko mecze. W hali widowiskowej AWFiS na kibiców będzie czekało wiele atrakcji. Podczas przerw wystąpią: reprezentacja Polski w unihokeju na wózkach oraz cheerleaderki z SP 27 Gdańsk. Nasi partnerzy - firma Ziaja i Motor Centrum - przygotowali dla kibiców niespodzianki, konkursy oraz nagrody. Rodzice z dziećmi będą mogli obejrzeć najnowszą ofertę samochodów - Opla, Suzuki czy Mitsubishi. Nie chcemy zdradzać wszystkich atrakcji i serdecznie zapraszamy.