Rozpoczęła się Matura 2017!

2017-05-04 11:55:24

Dzisiaj 4 maja, początek egzaminów maturalnych. Absolwenci o godzinie 9:00 rozpoczęli pisemny test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dla tych uczniów którzy zdecydowali  się na język ojczysty na poziomie rozszerzonym egzamin odbędzie się po południu o godzinie 14:00.  Na salę młodzi ludzie mogą zabrać ze sobą tylko czarny długopis, butelkę wody i dowód osobisty.

Sesja pisemna potrwa od 4 maja do 24 maja- dokładne terminy ustalone zostały przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Część ustna rozpocznie się pierwszego dnia matur i potrwa do 26 maja- daty wyznacza każda szkoła we własnym zakresie dla każdego z absolwentów indywidualnie.

Tradycyjnie maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie co najmniej podstawowym: jezyka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Absolwenci są również zobowiązani przystąpić do jednego testu pisemnego na poziomie rozszerzonym. Chętni mogą podjąć się maksymalnie do pięciu egzaminów z przedmiotów do wyboru.

Dla tych, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, a uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, mogą przystąpić do nich w sesji dodatkowej od 1 do 20 czerwca. Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca. Sesja poprawkowa pisemna przeprowadzona będzie 22 sierpnia, a ustna w dniach 23-25 sierpnia.

Jutro matematyka, życzymy powodzenia!

redakcja

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas