Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do gdańskich przedszkoli

2017-05-17 11:22:03

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do gdańskich przedszkoli. Od września na przedszkolaki czekać będzie blisko 6200 miejsc w przedszkolach publicznych oraz ok 1300 miejsc w przedszkolach publicznych nie samorządowych i blisko 700 miejsc w placówkach upublicznionych. To o 980 miejsc więcej niż w aktualnym roku przedszkolnym.

 

W rekrutacji do przedszkoli publicznych udział wzięło ponad 3600 dzieci. Ponad 5650 dzieci będzie kontynuować zajęcia przedszkolne.

Wpłynęło ponad 1500 wniosków o przyjęcie  do oddziałów zerówkowych w szkołach podstawowych Dodatkowo rodzice 340 dzieci zdecydowali o kontynuowaniu  przez swoje pociechy  nauki w tych oddziałach. W przypadku około 1530 sześciolatków rodzice podjęli decyzję o pozostawieniu ich w przedszkolu. Tym samym według wstępnych wyliczeń w tegorocznej rekrutacji liczba złożonych wniosków przekroczyła liczbę dostępnych miejsc o ponad 1270.

- W tym roku rodzice mogli zdecydować o pozostawieniu dzieci sześcioletnich w przedszkolu. W Gdańsku, jak pokazują wstępne wyniki rekrutacji wielu rodziców sześciolatków właśnie na to się zdecydowało. Zgodnie z prawem oświatowym gmina musi zapewnić miejsca wszystkim dzieciom 3-, 4- i 5-letnim. Skutki tych dwóch czynników widzimy we wstępnych wynikach rekrutacji. Według wstępnych wyliczeń w Gdańsku zabrakło miejsc dla ponad 1270 dzieci (są to w większości 3-latki i część 4-latków). W ciągu najbliższych tygodni miasto przygotowuje kolejną pulę miejsc, która zostanie udostępniona rodzicom w rekrutacji uzupełniającej. W jej ramach na pewno znajdzie się blisko 500 miejsc upublicznionych  w przedszkolach nie samorządowych oraz te, wykupione według potrzeb miejsca w przedszkolach niepublicznych – informuje Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. - Proszę rodziców, by postępowali zgodnie z kolejnymi etapami rekrutacji. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 12 czerwca. – dodaje Kowalczuk.

Co ważne do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych podane zostaną 23 maja o godz. 12.00. Od dnia następnego do końca maja rodzice będą mieli czas potwierdzenia woli przyjęcia w danej placówce przedszkolnej. A 1 czerwca zostaną podane listy rekrutacyjne. Natomiast 12 czerwca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca w ramach której pojawi się kolejna pula miejsc. W ramach tej puli znajdować się będą miejsca upublicznione w przedszkolach nie samorządowych oraz miejsca wykupione w przedszkolach i punktach przedszkolnych niepublicznych.URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU
Kancelaria Prezydenta

Referat Prasowy

Olimpia Schneider
Inspektor
Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
tel.: 58-323-63-05, +48 693-380-082
fax: 58-302-38-29
e-mail: olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
www.gdansk.pl

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas