Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otwarte Mistrzostwa Ebląga Dzieci i Młodzików w Judo

2017-05-19 13:38:52

W ostatnią sobotę na Otwarte Mistrzostwa Elbląga Dzieci i Młodzików udało się 13 reprezentantów Grizzly, którzy wywalczyli łącznie dwa złota, dwa srebra, dwa brązy oraz dwa miejsca czwarte i dwa piąte. We wspaniałym stylu swoje złotka obronili Piotrek Rychter oraz Maja Grochowiecka wygrywając przez ippon po cztery walki. Z dobrej strony pokazał się ponownie Paweł Pielaszkiewicz, który pokonał dwóch przeciwników ulegając kolejnemu i w ten sposób zdobywając miejsce trzecie. O jedną więcej walkę wygraną miał Szymon Dudka, który również wywalczył brąz. Kolejny medal, tym razem srebrny, przywiózł do Gdańska jeden z naszych młodzików - Adrian Sałata, któremu poślizgnęła się noga w dwóch pojedynkach, ale nadrobił to kolejnymi dwoma trafiając na drugie miejsce na pudle.

Bardzo przyzwoite walki stoczył Benek Wojtaszewski, który w końcu zaczyna działać technicznie, a nie siłowo. Bilans jego walk, to jedna wygrana i dwie przegrane, ale naprawdę niewiele brakowało do miejsca medalowego - tym razem było to piąte. Podobny postęp widać również u Janka Filipiaka, jednak ten natrafił na naprawdę silną grupę i nie udało mu się wygrać żadnego pojedynku mimo zaciętych walk. U Bartka Juszkiewicza zaczyna być widać pewne braki techniczne w porównaniu z kolegami uczęszczającymi na większą ilość treningów, ale na tę chwilę jego waleczność pozwoliła jeszcze na wygranie jednej walki, a co za tym idzie zgarnięcie piątego miejsca w jego wadze.

Nie był to udany start dla Franka Kościelniaka, który odpadł po swoich dwóch przegranych walkach oraz dla Ewy Dragan, która zmierzyła się jedynie z jedną przeciwniczką i odpadła z turnieju - podobnie swoje zawody zakończył Kuba Rzeczkowski. Porażki te wynikają najczęściej z braku obicia, ale widać w niedalekiej perspektywie, że jeszcze kilka wyjazdów i nasze "świeżaki" chwycą o co chodzi, bo widać, że na wygranej im zależy a i tanio skóry sprzedać też nie chcieli. Niestety bez takiego doświadczenia, jak duża ilość startów, efekty same się nie pojawią. Trzeba przyznać, że Elbląg był dla nas naprawdę udanym turniejem i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych podopiecznych ;).

Wyniki końcowe:

Piotr Rychter [4w] - 1m
Maja Grochowiecka [4w] - 1m
Franek Kościelniak [2p]
Paweł Pielaszkiewicz [2w, 1p] - 3m
Szymon Dudka [3w, 1p] - 3m
Benek Wojtaszewski [1w, 2p] - 5m
Janek Filipiak [2p]
Ewa Dragan [1p]
Kuba Rzeczkowski [2p]
Bartek Juszkiewicz [1w, 2p] - 5m
Patrycja Płachecka [1p] - 2m
Adrian Sałata [2w, 2p] - 2m
Ala Płachta [2p] - 4m


Pozdrawiamy,
Trenerzy UKS GRIZZLY GDAŃSK

Monika Chróścielewska
Tomasz Chróścielewski
Filip Pawlikowski

tel.: +48 502 285 108

www.judo-gdansk.pl

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas