Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie ma nudy podczas kulturalnych wakacji

2017-07-05 10:13:30

Dziś kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Z tej okazji instytucje kulturalne przygotowały specjalną ofertę wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

 

Europejskie Centrum Solidarności od 26 czerwca do 14 lipca, w dwóch turach od 10 do 11.30 oraz od 12.00 do 13.30 rozpoczyna „Lato w stoczni”. Podczas warsztatów edukatorki ECS opowiedzą o tematach: „Gdy rodzice byli dziećmi” (powrót do lat 80.), „Niesamowite przygody pewnego kota…” (teatrzyk obrazkowy kamishibai) i „Stocznia na horyzoncie” (historia stoczni opowiedziana podczas spaceru). Jest to oferta skierowana do dzieci między 6 a 12 rokiem życia. Szczegóły: http://www.ecs.gda.pl/latowstoczni. Na warsztaty obowiązują zgłoszenia online. Wstęp kosztuje 6 zł.

 

Bogatą ofertę warsztatową „Kreatywnego lata 2017” przygotowało Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Warsztaty artystyczne będą odbywały się w pięciodniowych blokach warsztatowych, równolegle w LKW Gallery na Dolnym Mieście oraz w CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie, od 3 lipca do 25 sierpnia 2017 roku. Szczegóły: http://www.laznia.pl/edukacjaart,569,kreatywne_lato.html

 

Gdański Teatr Szekspirowski 1 i 2 sierpnia zaprasza osoby powyżej 16 lat, znającej komunikatywnie język angielski i sztukę „Wiele hałasu o nic” W. Szekspira. Warsztaty zostaną przeprowadzone w Sali Widowiskowej GAK – Stacji Orunia. Ich rezultatem będzie powstanie spektaklu na podstawie szekspirowskiego „Wiele hałasu o nic”, zaprezentowany następnie dwukrotnie w ramach nurtu edukacyjnego Festiwalu Szekspirowskiego. Warsztaty poprowadzi reżyser Tanya Roberts oraz jej studenci, młodzi aktorzy wydziału Performing Arts z London Metropolitan University. Koszt udziału 100 zł. Więcej informacji udziela Anna Ratkiewicz-Syrek: akademia@teatrszekspirowski.pl.

 

W tym samym czasie odbędą się również warsztaty ruchowe z interpretacji tekstu „Monologi ciała”. Polegać one będą na pracy interpretacyjnej wybranego przez siebie monologu postaci z Szekspira oraz przekładaniu go na różne poziomy medialności (m.in. budowanie struktur i płaszczyzn – tematyki tekstu, gestu, ruchu, emocjonalności oraz kontekstu sytuacyjnego). Warsztaty poprowadzi Piotr Mateusz Wach – tancerz, aktor i performer, absolwent PWST w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz krakowskiego Lart Studio. Koszt udziału: 50 zł. Więcej informacji udziela Anna Ratkiewicz-Syrek: akademia@teatrszekspirowski.pl.

 

Dom Sztuki GAK zaprasza do uczestnictwa w projekcie Mobilny Dom Kultury. To podróżujący po dzielnicach Gdańska plenerowy ośrodek kulturalny, oferujący warsztaty i wydarzenia skierowane do mieszkańców: Nowego Portu, dzielnicy Chełm, Jasienia i Przeróbki. Więcej informacji: http://www.gak.gda.pl.

 

Gama GAK zaprasza od 26 czerwca do 7 lipca na zajęcia świetlicowe, gry planszowe, zajęcia integracyjne, spacery po okolicy, warsztaty krawieckie, taneczne, plastyczne, muzyczne. Tygodniowe zajęcia z posiłkiem – opłata 110 zł, pojedyncze zajęcia – opłata 25 zł za dzień z posiłkiem. Szczegóły i zapisy: http://gama.gak.gda.pl/akcja-lato-3/.

 

Projektornia GAK przez cały okres wakacji zaprasza w poniedziałki, środy i piątki na warsztaty z tańca artystycznego (kurs 90 zł, 45 zł za tydzień lub 20 zł za 1 dzień). W Projektorni również odbędzie się tygodniowy program zajęć artystyczno-ruchowych pod hasłem „Letnia Pajdokracja” (17–21.07 i 31– 4.08), wstęp 100 złotych za tydzień lub 25 złotych za dzień. Szczegóły: http://gak.gda.pl/wydarzenia/letnia-pajdokracja-0

 

Stacja Orunia GAK na lato przygotowała warsztaty plastyczne, kreatywne, muzyczne, dźwiękowe, dekoracji owocowo-warzywnych, teatralne, ceramiczne, ruchowe, rękodzieła; zajęcia świetlicowe; wyjścia i spacery; gry planszowe oraz Wakacyjne Kino Familijne. Szczegóły: www.gak.gda.pl.

Dla dzieci od 6 do 12 lat swoją ofertę półkolonii kieruje również Winda GAK: warsztaty plastyczne (z wykorzystaniem różnego rodzaju technik twórczych), odwiedzanie ciekawych miejsc kulturalnych, rekreacyjnych i nie tylko, zabawy integracyjne, twórcze, kreatywne i inne niespodzianki. Koszt to 300 zł za turnus (3–14.07 i 17–28.07). Szczegóły: www.winda.gda.pl.

 

Wyspa Skarbów GAK z kolei zaprasza od 10 do 21 lipca na gry i zabawy, spacery, warsztaty plastyczne, edukacyjno-przyrodnicze realizowane przez pracowników „Wyspy Skarbów”. Opłata za dzień – 10 zł. Szczegóły: wyspaskarbow.gda.gda.pl.

 

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska podczas wakacji oferuje osiem różnych tematów lekcji muzealnych z oferty edukacyjnej MHMG dla grup zorganizowanych, w czterech różnych Oddziałach: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagena i Muzeum Bursztynu. Rezerwacja zajęć telefoniczna (tel. 789 449 681), koszt: 10 zł od dziecka.

 

 

URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU
Kancelaria Prezydenta

Referat Prasowy

Anna Iwanowska
Podinspektor
Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
tel.: 58-323-63-85 tel. kom: 693-813-137
fax: 58-302-38-29
e-mail: anna.iwanowska@gdansk.gda.pl
www.gdansk.pl

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas