LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017

2017-08-16 23:03:29

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 w dniach 20-27 sierpnia w Gdyni.

12 koncertów. Koncerty biletowane i bezpłatne.

Jedyne występy w Polsce, pierwsze wizyty w kraju i długo

oczekiwane spotkania po latach.

Gdynia stolicą kobiecego jazzu na najwyższym poziomie!
 

Ladies’ Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.
 
 
 
Największą polską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie ta, która występowała w Cornegie Hall, śpiewała m.in. z Bobbim McFerrinem, Stingiem, Dianne Reeves (która zresztą dziękowała Jej za inspiracje i wzorce), największa polska gwiazda wokalistyki jazzowej na świecie, Urszula Dudziak, która wystąpi w Teatrze Muzycznym w Gdyni 20 sierpnia o 20:00.
 
 
21 sierpnia po raz pierwszy w Polsce wystąpi rewelacyjna młoda amerykańska wokalistka, autorka i instrumentalistka Kandace Springs. Jej debiutanckapłyta od razu pojawiła się ze znaczkiem Blue Note! Kandace to nowe i niezwykle ciekawe zjawisko na światowej scenie jazzu, soul i pop. „Jej głos może roztopić wszystkie śniegi” – powiedział o niej Prince, współpracuje z producentem Lizz Wright i Melody Gardot, fachowcy porównują ją również z Norah Jones. Jej jedyny koncert w Polsce rozpocznie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 21.08. o godz. 20:00.
 
 
 
Jeśli o kimś można powiedzieć, że bossa novęwypił z mlekiem matki, to tylko o niej: jest córką twórcy gatunku Joao Gilberto i Miuchi; nie tylko rodzice, ale i ich znajomi to wielcy bossy, a ona sama przyznaje się do fascynacji zarówno Princem jak i Debussim, Bjork i Gershwinem czy Billie Holiday, a także amerykańskim soulem i disco. Prawdziwa „Girl from Ipanema” z nowojorsko-londyńskim akcentem, Bebel Gilberto po dziesięcioletniej przerwie ponownie wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w tym roku w ramach Ladies’ Jazz Festival: 26 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie i brazylijską plażą i londyńskim klubem tanecznym. Koncert zacznie się o 20:00, ale o której skończy…
 
 
 
Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do kanadyjskiej songwriterki i wokalistki Wendy Lands. Artystka zasłynęła występami w kanadyjskiej produkcji musicalu Nędznicy, była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszego artysty i za przebój Radia Kanadyjskiego. Rozpoczęła swą artystyczną drogę od fascynacji twórczością Carol King, Keitha Jarretta, Stevie Wondera, Cheta Bakera i Billie Holliday. Zainteresowania muzyczne i sposób interpretacji stawiają artystkę w tym samym szeregu co Norah Jones czy najsławniejsze wykonawczynie utworów Bacharacha. Śpiewa jazz i piękny melodyjny pop.
 
Wendy Lands jest znana w Polsce przede wszystkim jako fantastyczna wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak „Deszcz” (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej  czy „Tak mało Cię znam” (Dancing With Antonio)  z repertuaru Sławy Przybylskiej’, „Cicha noc” (My Memories Of You)  i „Ja jestem Twoja” (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz „Nie wierzę piosence” (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.
 
Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tę uznawaną za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival, 27 sierpnia o g. 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
 
 
 
Tego samego dnia będziemy również świętować stulecie urodzin Elli Fitzgerald specjalnym koncertem Krystyna Durys Celebrates Ella (27 sierpnia g. 18:00, Teatr Muzyczny w Gdyni)
 
A ponadto w dniach 22-25 sierpnia bezpłatne koncerty finalistek konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2017. Wystąpią: Aga Czyż, Magdalena  Howorska, Monika Malczak, Judyta Pisarczyk, Kinga Pruś, Alicja Serowik, T/Aboret i   Agata Zamirska. Koncerty te będą zaczynały się o godzinie 17.00 w Muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim w Gdyni.nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.
 

Program 2017

20 sierpnia  godz.20.00 – Urszula Dudziak feat. Grażyna Auguścik -  Teatr Muzyczny  

21 sierpnia godz.20.00 –  Kandace Springs  - Filharmonia Kaszubska w Wejherowie   

26 sierpnia godz.20.00 –  Bebel Gilberto  - Teatr Muzyczny

27 sierpnia godz. 20.00 – Wendy Lands   - Teatr Muzyczny  

27 sierpnia godz. 18.00 – Krystyna Durys celebrates Ella Fitzgerald   - Teatr Muzyczny - Sala Nowa

 

 

22-25 sierpnia 2017 godz. 17.00 - Koncerty finalistów Grand Prix Ladies’ Jazz Festival

22 Sierpnia g.17.00 - Magdalena Howorska, Judyta Pisarczyk - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.

23 Sierpnia g.17.00 - Monika Malczak, Aga Czyż - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.

24 Sierpnia g.17.00 - Alicja Serowik, Kinga Pruś - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.

25 Sierpnia g.17.00 - Agata Zamirska, Taboret - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas