GROZIŁ NOŻEM PRACOWNIKOM SKLEPU

2017-11-21 23:32:29

Policjanci z Osowej w jednym ze sklepów zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne i znieważenie. Pracownice odmówiły pijanemu gdańszczaninowi sprzedaży alkoholu a ten wyciągnął nóż i zagroził pozbawieniem życia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia.
 
 
16.11 br. rano oficer dyżurny z Osowej został powiadomiony przez kierownika sklepu, o kierowaniu wobec pracowników marketu gróźb przez pijanego mężczyznę. Kilka minut wcześniej do sklepu przyszedł pijany mężczyzna, który chciał kupić alkohol. Ekspedientki odmówiły mu sprzedaży piwa. Nagle klient wyciągnął nóż, zaczął ubliżać kobietom i zagroził im pozbawieniem życia. Gdy jedna z pracownic wybrała numer alarmowy na policję, mężczyzna wybiegł ze sklepu.
 
 
Funkcjonariusze natychmiast przyjechali na miejsce interwencji. W rozmowie z pracownikami sklepu ustalili rysopis agresywnego mężczyzny i zaczęli go szukać. Po sprawdzeniu pobliskich zabudowań policjanci znaleźli 35- letniego mieszkańca Gdańska, którego zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania sprawcy policjanci zabezpieczyli nóż, którym groził kobietom.
 
 
Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia kobiet.
 
 
Sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Za kierowanie gróźb karalnych może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności, a za znieważenie grzywna lub kara ograniczenia wolności.

źródło: KMP Gdańsk

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas