UNIHOKEJ - UCZY, BAWI I WYCHOWUJE

2017-12-04 09:51:34

Nie zwalniają tempa zawodniczki z Olimpii Osowa. Podczas gdy na Słowacji odbywają się mistrzostwa świata kobiet, swój turniej rozegrały młodziczki. W gościnnej hali sportowej w Tuchomiu stawiło się 6 drużyn. W ramach programu „Unihokej - uczy, bawi i wychowuje” rozegrano 15 spotkań. Nasz zespół składający się głównie z młodszych i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą grą zaprezentował się dobrze, ale z lekkim niedosytem. W stawce 6 drużyn zajęliśmy pechowe 4 miejsce, a do drugiego zabrakło nam 3 sekund.

 

Pierwszy mecz zagraliśmy z UKS Ósemka Wejherowo. Po minucie gapiostwa przegrywaliśmy 2:0. Mimo to drużyna pokazała charakter i ostatecznie wygrała 6:5!

Drugie spotkanie z EUKS Spartakus Sicienko był jednostronnym widowiskiem i zdecydowanie pokonaliśmy przeciwnika 4:1.

W następnym meczu na naszej drodze stanęły gospodynie z Tuchomia, z którymi do tej pory zawsze przegrywaliśmy. Tym razem padł remis 1:1 i pozostał ogromny niedosyt, gdyż do zwycięstwa zabrakło tak niewiele.

W czwartym meczu prowadziliśmy wyrównaną grę z najlepszą drużyną turnieju LUKS Nolet Żabi Róg. Niestety w drugiej połowie zabrakło sił i ostatecznie przegraliśmy 6:0.

Na zakończenie turnieju spotkaliśmy się z ULKS Feniks Kramarzyny. Dziewczęta przewyższały nas pod względem fizycznym. Mimo to zagraliśmy świetny mecz, w którym zabrakło szczęścia. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, a w drugiej sędziowie nie zaliczyli nam bramki. W dość przypadkowej sytuacji Kramarzyny strzeliły nam gola i do końca nie udało się odrobić strat.

 

Kolejność końcowa:

1. LUKS Nolet Żabi Róg

2. SP Tuchomie

3. ULKS Feniks Kramarzyny

4. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

5. UKS Ósemka Wejherowo

6. EUKS Spartakus Sicienko

 

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk: Martyna Grądzka, Zuzanna Kiełbicka, Amelia Rogacka, Emilia Neufeld, Karolina Kabat, Natalia Milczyńska, Natalia Chabowska, Julia Narewska, Cecylia Chomnicka, Agata Nagel, Kamila Banaszak, Magda Borysewicz, Ula Pniewska, Ula Nowicka, Wiktoria Lenz.

 

Piotr Ludwichowski

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas