Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czwartki…, ale w Muzeum Gdańska

2018-02-06 00:41:12

Muzeum Gdańska zaprasza wszystkich miłośników i pasjonatów historii miasta do poszerzania wiedzy o Gdańsku podczas Czwartków w Muzeum Gdańska. W każde czwartkowe popołudnie lutego odbędzie się godzinne spotkanie poświęcone wystawom prezentowanym w Oddziałach Muzeum, albo warsztat.

Czwartki w Muzeum Gdańska to kontynuacja cyklu Czwartków w Historycznym, podczas których w Oddziałach Muzeum przez cały rok z wyłączeniem okresu letniego odbywają się spotkania poświęcone historii Gdańska i Pomorza. W ramach cyklu organizowane są wykłady, debaty, oprowadzania kuratorskie po wystawach, promocje książek, debaty i warsztaty.

- Program „Czwartków…” przeznaczony jest dla wszystkich gdańszczan zainteresowanych dziedzictwem naszego miasta i jego historią oraz dla osób, które stawiają pytania o tożsamość współczesnego Gdańska. To dość szerokie zagadnienia, ale nasze Muzeum stara się na te pytania odpowiadać. Po to także gromadzimy i prezentujemy nasze zbiory – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

3 wystawy – 3 oprowadzania

Wszystkie tematy spotkań będą nawiązywać do aktualnie wystaw czasowych prezentowanych w Oddziałach Muzeum Gdańska. W Ratuszu Głównego Miasta do 11 lutego 2018 r. można zobaczyć wystawę „Bliźniemu Swemu…” oraz „Gdańskie arcydzieła sztuki złotniczej…”. Tę ostatnią można zobaczyć w otwartej niedawno Galerii Palowej. W Muzeum Bursztynu, aż do 30 września 2018 r. pokazywana będzie wystawa „Bursztynowe Art Déco…”. 

- W najbliższy czwartek, 8 lutego, zaprezentujemy sztukę współczesną, wyrażaną chociażby poprzez prezentowane dzieła Zbigniewa Beksińskiego, które w marcu będzie można nabyć na aukcji charytatywnej w Rzeszowie. W trzeci czwartek lutego gdańszczanie będą mogli zapoznać się szerzej z historią bursztynu w dwudziestoleciu międzywojennym i wyrobami bursztynników żyjących w tym czasie, a w ostatni czwartek lutego po wystawie o gdańskim złotnictwie gościnnie oprowadzi Dariusz Nowacki z Zamku Królewskiego na Wawelu. Przybliży on także postać Jana Polmanna – jednego z najwybitniejszych gdańskich złotników – dodaje Waldemar Ossowski.

Godzinne spotkania z reguły rozpoczynają się o 17:00. Spotkanie z Dariuszem Nowackim, podzielone na dwie części, tj. oprowadzanie i wykład, rozpocznie się wyjątkowo o 16:30 i potrwa do 18:30.

 

Zdjęcia: https://we.tl/OxgMXUmWPa

 

Program Czwartków w Muzeum Gdańska – luty 2018

Kiedy?: 8 lutego 2018 r., godz. 17:00-18:00

Tytuł: Bliźniemu swemu…

Charakter: Oprowadzanie kuratorskie

Gdzie?: Ratusz Głównego Miasta, piętra wystawowe, ul. Długa 46/47

Wstęp: bezpłatny

Prowadzący: Dorota Powirska

Link: http://mhmg.pl/pl/wydarzenie/992/wystawa-blizniemu-swemu-2018-po-raz-czwarty-w-ratuszu

 

Kiedy?: 15 lutego 2018 r., godz. 17:00-18:00

Tytuł: Bursztynowe Art Déco

Charakter: Oprowadzanie kuratorskie

Gdzie?: Muzeum Bursztynu, Sala Sądowa, ul. Targ Węglowy 26

Wstęp: bezpłatny

Prowadzący: Renata Adamowicz

Link: http://mhmg.pl/pl/wydarzenie/995/bursztynowe-art-deco-o-bursztynie-w-dwudziestoleciu-miedzywojennym

 

Kiedy?: 22 lutego 2018, godz. 16:30-18:30

Tytuł: Gdańskie arcydzieła sztuki złotniczej ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu //

Hans Pollman złotnik gdański XVII wieku

Charakter: Oprowadzanie kuratorskie i wykład

Gdzie?: Ratusz Głównego Miasta, Galeria Palowa i Wielka Sala Wety, ul. Długa 46/47

Wstęp: bezpłatny

Prowadzący: Dariusz Nowacki /Zamek Królewski na Wawelu/

Uwagi: 16:30-17:30 oprowadzanie kuratorskie, 17:30-18:30 wykład

Link: http://mhmg.pl/pl/wydarzenie/994/gdanskie-arcydziela-sztuki-zlotniczej

Andrzej Gierszewski - MG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas