Rozsmakuj się w atrakcjach Gdańska za pół ceny - już w ten weekend!

2018-04-06 10:46:26

W ten weekend (7-8 kwietnia) po raz dziesiąty gdańszczanie, mieszkańcy metropolii oraz turyści będą mogli okazję rozsmakowywać się w Gdańsku za pół ceny.  Do akcji „Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny” zgłosiło się 59 podmiotów -  lokale gastronomiczne, obiekty noclegowe, gabinety SPA i beauty, instytucje kulturalne, m.in. Teatr Wybrzeże, Centrum Hewelianum, Muzeum Gdańska oraz obiekty sportowo-rozrywkowe.

 

– Co roku tłumy gdańszczan i turystów odwiedzają miejsca za pół ceny. Jest to doskonała promocja dla każdego, kto przyłączył się do akcji – tłumaczy Izabela Heidrich z gdańskiego magistratu. Jej słowa potwierdzają przedstawiciele podmiotów, które co roku biorą udział w „Weekendzie za pół ceny”.

 

Dla Teatru Wybrzeże, który po raz kolejny uczestniczy w akcji, to okazja na zaprezentowanie swojego repertuaru szerszej widowni. - Ci widzowie, którzy odwiedzają nas często mają w ten weekend szansę, by zapłacić mniej za bilety. Co warto podkreślić „Weekend za pół ceny” daje nam też możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców z informacją, że jesteśmy, gramy i czekamy na każdego widza - zwłaszcza na tego, który nie miał okazji uczestniczyć w naszych spektaklach – komentuje Aleksandra Weber z Teatru Wybrzeże.

 

Z kolei Sebastian Piepióra z Enigmat Escape, firmy która już po raz trzeci jest obecna w „Weekendzie za pół ceny”, podkreśla znaczenie akcji dla całej branży, w której działa. - Przychodzą do nas przede wszystkim osoby, które nigdy wcześniej nie odwiedzały takich miejsc, jak escape roomy. Prawie wszystkie wychodzą zachwycone tym, czego doświadczyły. I co istotne, te osoby do nas wracają. „Weekend za pół ceny” robi dobrą robotę nie tylko dla naszej firmy, ale też całej branży  – tłumaczy Sebastian Piepióra. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że gra Escape Room polega na ucieczce z zamkniętego pomieszczenia w określonym czasie. Bierze w niej udział od 2 do 5 osób, zdanych niemal wyłącznie na siebie.

 

 

Partnerów akcji oraz ich ofertę można znaleźć na mapie pod adresem www.weekendzapolceny.com/#/oferty-za-pol-ceny, która ułatwi poruszenie się po mieście szlakiem miejsc „za pół ceny”.

 

 

Dodajmy, że „Weekendzie za pół ceny” nie chodzi jedynie o promocję uczestników akcji. Głównym jej celem jest ożywienie miasta i pokazanie tego, co ma do zaoferowania poprzez zachęcenie mieszkańców do spędzenia wolnego czasu w mieście i skorzystania z jego uroków.

 

- Gdańsk to miejsce szczególne. Połączenie historii dalszej i tej najnowszej tworzy niepowtarzalny klimat i atmosferę miasta. „Weekend za pół ceny” to świetna okazja, aby pokazać nie tylko historię, ale także kulinarną stronę naszego miasta. W naszych restauracjach w hotelu Bonum przy ul. Sierocej 3 oraz w restauracji w hotelu Best Western Plus Arkon Park przy ul. Śląskiej można spróbować m.in. polędwiczek wieprzowych podanych z risotto i prawdziwkami, czy też pysznej zupy grzybowej – mówi Hanna Lasoń, dyrektor marketingu Dobry Hotel.

 

Warto podkreślić, że po raz piąty akcja „Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny” ma wymiar metropolitalny i bierze w niej udział 16 miast i gmin. Lista metropolitalnych partnerów jest dostępna na www.metropoliagdansk.pl.

 

Weekend za pół ceny w liczbach

 

34 lokale gastronomiczne

10 gabinetów spa/beauty

8 instytucji kulturalnych

6 obiektów sportowo-rozrywkowych

1 obiekt noclegowy

 

Pełną liczbę uczestników można znaleźć na stronie www.gdansk.pl/rozsmakujsie

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas