CO BĘDZIE Z ULICĄ JUNONY?

2018-05-17 13:27:54

Ulica Junony - jedna z wielu w naszej dzielnicy, która czekała w kolejce na utwardzenie. Doczekała się swojej tury w 2015 roku. Od III kwartału tamtego roku możemy korzystać z jezdni utwardzonej płytami (w niewielkiej części zalanej asfaltem) i z chodnika (niestety tylko po jednej stronie). Ale radość kierowców poruszających się po jezdni nie trwała długo. Płyty zaczęły się zapadać, wykrzywiać i wreszcie pękać. Pojawiły się nierówności, wyboje, koleiny i dziury. Po niespełna trzech latach większa część ulicy nadaje się do remontu. Dla bezpieczeństwa kierowców ustawiono słupki ostrzegające o uszkodzeniach w nawierzchni - jednak sama nawierzchnia pozostaje bez zmian i nadal ulega niszczeniu.

 

W marcu br. radny osiedla Jan Perucki informował na naszych łamach, że „ulica ma być remontowana wiosną w ramach gwarancji powykonawczej”. Wiosna przyszła 21 marca ale bez remontu... Jak poinformował nas Jan Perucki: „Gwarancja to okres 2 lat, ale chodzi o zgłoszenie, a nie wykonanie. Dwa lata już minęły, ale rzekomo zastrzeżenia zostały zgłoszone wykonawcy utwardzenia (czyli Zakładowi Robót Drogowych i Architektonicznych "Rondo" - dop. red.) przed ubiegnięciem terminu dwuletniego.”

 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska, która prowadziła inwestycję w 2015 roku oraz z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni. DRMG nie odpowiedziała, natomiast od GDZiZ dostaliśmy dwie informacje:

 

16 maja o treści:

„Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyn usterek. Na tej podstawie podjęte zostaną dalsze decyzje. Usterki są dość nietypowe w związku z tym należy zbadać ich podłoże.”

 

17 maja o treści:

Jeszcze w tym tygodniu GIWK rozpocznie prace naprawcze na ul. Junony na odcinku od Barniewickiej do ul. Cerery. Wyjaśnianie przyczyn usterek na drugiej części ulicy potrwa do połowy czerwca. Wówczas powinniśmy poznać ich podłoże. Gwarancja powykonawcza obowiązuje do 21.10.2018 r.

 

Marta Łuczkowska

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas