Nowe wiaty przystankowe też dla Osowej

2018-08-08 09:28:52

Wśród dzielnic, które w najbliższym czasie zyskają nowe wiaty przystankowe jest Osowa. Ogłoszono właśnie przetarg na zaprojektowanie i postawienie 30 nowych wiat dla Gdańska.  W drugiej połowie roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę kolejnych 34 obiektów. Jest to część Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej IVA.

 

W drugiej połowie września poznamy oferty w  przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie 30 nowych wiat przystankowych. Pasażerowie będą mogli skorzystać się z nowych przystanków m.in. na ul. Starogardzkiej, Leszczynowej, Wodnika czy Leśnej Górze (pełna lista przystanków poniżej).

 

W pierwszej części zamówienia wykonawca zaprojektuje wiaty, na co będzie miał 105 dni od daty podpisania umowy. Gdy projekt wiat zyska wymagane zgody, rozpocznie się montaż elementów. Na wykonanie tej części Wykonawca będzie miał 56 dni. Jest to pierwszy etap programu budowy wiat w Gdańsku, który łącznie obejmuje 64 przystanków.

W drugim etapie powstaną kolejne 34 nowe wiaty. 20 lipca ogłoszono przetarg na opracowanie programu funkcjonalno- użytkowego dla realizacji tego zadania. Po jego opracowaniu, ogłoszony zostanie przetarg na budowę kolejnych 34 przystanków.

 

Oba etapy realizowane są w ramach projektu „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - Etap IV A”. Całkowita wartość projektu GPKM IV a to 540 mln zł, z czego maksymalne dofinansowanie ze środków UE może wynieść 286 mln zł .

Oprócz budowy wiat przystankowych, z programu GPKM IV A Gdańsk realizuje budowę nowej linii tramwajowej Nowa Bulońska, która zakończyć się ma w IV kwartale 2019 roku. Trwają także prace przy przebudowie infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. Zakończenie tej inwestycji planowane jest w II kwartale 2019 roku. Ze środków programu zakupiono również 15 nowych tramwajów. Ogłoszony został także przetarg na budowę 84 tablic informacji pasażerskiej.

 

Nowe wiaty przystankowe w pierwszym etapie pojawią się między innymi:

 

         Ulica                                     Przystanek

 Barniewicka                       Biwakowa (kierunek Oliwa)

 Wodnika                             Sopocka (kierunek Orunia)

 Wodnika                            Jednorożca (kierunek Klukowo)

 Wodnika                           Marsa (kierunek Orunia)

 Wodnika                           Owczarnia (kierunek Osowa)

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas