Pierwsze potwierdzone gwiazdy LOTOS Siesta Festival 2019

2018-11-15 23:25:07

Siesta Festival 2019 od 26 do 28 kwietnia 2019 w Gdańsku!
Pierwsze potwierdzone gwiazdy to Mayra Andrade, Lucibela i Ana Moura!

 

Dziewiąta edycja festiwalu Siesta w Gdańsku już od 26 kwietnia.
Tego dnia (w piątek) o 17:00 w Filharmonii Bałtyckiej wystąpi Mayra Andrade, niezwykle popularna, znana i lubiana przedstawicielka muzyki luzofońskiej i kabowerdyjskiej.
Mayra Andrade po raz pierwszy wystąpiła w Polsce w 2014 roku właśnie na Siesta Festival. Zainteresowanie jej występem było tak wielkie, że organizatorzy przygotowali nie jeden a dwa koncerty artystki jednego dnia, jeden po drugim.
Teraz Mayra przyjeżdża ze swoją najnowszą płytą. Jej premiera już 9 stycznia. Nagrała ją
w wielu miejscach, przeważnie z francuskimi artystami, sama zresztą często i chętnie pomieszkuje w stolicy Francji – to po Lizbonie jej drugi dom. A jej obecna muzyka to nowoczesny konglomerat rytmów i odniesień do Wysp Zielonego Przylądka, Afryki, Portugalii i klubów Paryża.
Mayra Andrade wystąpi 26 kwietnia 2019 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku o 17:00

 

W sobotę 27 kwietnia po raz pierwszy do Polski zawita objawienie muzyki kabowerdyjskiej, Lucibela. Ta młoda artystka została odkryta i jest podopieczną samego Jose da Silva – ten sam, dzięki któremu świat poznał Cesarię Evorę. To on nagrał z nową podopieczną jej płytę, wydał i dba o jej karierę. Być może dlatego też gdy Dino di Santiago, Sara Tavares czy wspomniana Mayra Andrade flirtują z klubowymi rytmami, poszukują nowych środków wyrazu, Lucibela jawi się jako ostoja tradycji Bany, Cesarii, Titiny.
Lucibela wystąpi 27 kwietnia 2019r. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku o 17:00
i o 20:00.

 

Trzecią potwierdzoną artystką przyszłorocznej edycji Siesta Festival jest niezwykle popularna również w Polsce królowa fado – Ana Moura! Czy trzeba coś jeszcze dodawać na potwierdzenie czyjejś wielkości, gdy do wspólnych występów zapraszają Cię Stonsi, adoruje Prince, akompaniuje m.in. Herbie Hancock, a o brzmienie i repertuar na kolejnych płytach dba Larry Klein? Zatem tylko tyle, że Filharmonia Bałtycka dołączy do np. Carnagie Hall
i Ana Moura wystąpi na Ołowiance 27 kwietnia (niedziela) o 20:00.

 

 

Bilety w e-bileteriach. W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszam, zaś
o kolejnych wykonawcach Siesta Festival 2019 będziemy sukcesywnie informowali po ich potwierdzeniu.

 

Maciej Farski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas