Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udane turnieje dla dzieci w ramach Pomorskiej Ligi Unihokeja

2018-12-11 18:05:26

Blisko 250 osób wzięło udział w I Turniejach Eliminacyjnych w ramach Pomorskiej Ligi Unihokeja. W ciągu dwóch dni rozegrano 33 spotkania. Areną zmagań były hala sportowa SP 47 Gdynia Dąbrowa i ZSO nr 2 w Gdańsku Osowie.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy dyrektorom obu placówek oświatowych pani Marzenie Majerowskiej i panu Krzysztofowi Jankowskiemu.

 

Klub Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk wystawiał aż 5 drużyn. Cieszy tak duża popularność i chęć gry młodych adeptów unihokeja. W kategorii dziewcząt startowały:

1.      Aligator UKS Chwarzno Gdynia

2.      SP Banino

3.      LUKS Nolet Żabi Róg ( woj. warminsko-mazurskie )

4.      Olimpia Osowa I

5.      Olimpia Osowa II

6.      Olimpia Osowa III

7.      Dragons Płoskinia ( woj. warmińsko-mazurskie )

8.      Feniks Kramarzyny

9.      Spartakus Sicienko ( woj. kujawsko-pomorskie )

10.  Prometeusz Tuchomie

 

W kategorii młodzików:

1.      Aligator UKS Chwarzno Gdynia I

2.      Aligator UKS Chwarzno Gdynia II

3.      LUKS Nolet Żabi Róg (woj. warmińsko-mazurskie )

4.      Olimpia Osowa I

5.      Olimpia Osowa II

6.      Europejczyk Gdańsk

7.      Dragons Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie )

8.      Feniks Kramarzyny

9.      SP Gardeja

 

A jak poszło naszym drużynom?

W tym wieku przede wszystkim chcemy aby dzieci bawiły się i uczyły dlatego też daliśmy możliwość zagrania wszystkim zawodniczkom i zawodnikom naszego klubu.

 

W sobotni dzień zaprezentowały się dziewczynki z klas 4, 5 i 6. Z racji wieku najlepiej poszło Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I. Zespół wygrał 3 spotkania i po pierwszym turnieju zajmuje wysokie 2 miejsce w lidze! W drużynie świetnie zaprezentowała się Natalia Milczyńska. Bardzo dobrze zagrały również Maja Maderska i Kamila Banaszak. Ciekawostką jest gra nowej zawodniczki z Ukrainy Inny Hvozdetskiej.

 

Młodsze dziewczęta startują drugi sezon w lidze i widać dużą różnicę w ich grze. Walczą z każdym przeciwnikiem jak równy z równym. Niezwykle emocjonujące spotkanie zagrały z Baniniem ( mistrz województwa pomorskiego ) z którym po wspaniałej walce przegrały tylko 2:1. Drużyna zanotowała też dwa remisy z Aligatorem Chwarzno ( ubiegłoroczny mistrz Polski ) oraz z Spartakusem Sicienko. Miło było patrzeć na zaangażowanie całego zespołu a na szczególne słowa uznania zasługują Zosia i Krysia Lukas oraz Amelia Gierej.

 

Najmłodsza drużyna Olimpii pod wodzą trenerki Hani Samson ( kapitan mistrzyń Polski ) dopiero zaczyna przygodę z unihokejem, tanio skóry nie sprzedała i walczyła o każdą bramkę. Na pochwałę zasłużyła Tosia Halulko ( niesamowity talent ). Świetnie na bramce radziła sobie Amelia Ellwardt. Wraz z trenerką Hanią jesteś zadowoleni z postawy całej drużyny.

 

Kolejnego dnia na boisku pojawili się młodzicy.

Tutaj również postanowiliśmy zaprezentować się wszystkim osobom. Wystawiliśmy dwie drużyny ( młodszą i starszą ). Jako pierwsi na boisko wybiegli starsi chłopcy. Za przeciwników mieli nie byle kogo bo ubiegłorocznego mistrza Polski Aligatora Gdynia. Doskonale w pamięci były nasze bardzo wysokie przegrane. Tym razem postawiliśmy dużo wyżej poprzeczkę a przegrana 5:1 wstydu nie przynosi. Kolejny mecz z kolegami z Olimpii II wygrany. W następnym spotkaniu zmierzyliśmy się z Kramarzynami, które wyrosły na zdecydowanego faworyta całej ligi. Walka na całym boisku, mecz mógł podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Ku zdziwieniu wszystkich objęliśmy prowadzenie. Przeciwnicy odpowiedzieli bramką i był remis 1:1. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem na pół minuty przed końcem straciliśmy gola. Brawa za oddanie serca na boisku i brawa dla naszego bramkarza Maksa Langowskiego. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy przeciwko Gardeji. Przeciwnicy przewyższali nas zdecydowanie warunkami fizycznymi. Pomimo tego wywalczyliśmy cenny remis 2:2. Na wyróżnienie zasłużyli Jakub Bieniasz-Krzywiec, wcześniej wymieniony bramkarz Maks Langowski oraz Dominik Mazurek.

 

Na koniec najmłodsza drużyna. Chłopcy , którzy dopiero trenują od kilku miesięcy dzielnie walczyli z dużo bardziej doświadczonymi i przede wszystkim starszymi przeciwnikami. Jeszcze dużo pracy przed nimi a nas najbardziej cieszy jakże cenny remis z drugą drużyną Aligatora Gdynia ( ubiegłoroczny mistrz Polski ). Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy chłopcy, którzy zagrali bardzo ambitnie i nie przestraszyli się przeciwników.      

 

Za pomoc w zorganizowaniu turniejów podziękowania dla Miasta Gdańsk oraz dla firm: CNF i Carboline Polska, które zdecydowały się na wsparcie naszych młodych drużyn unihokeja.                                                                                         

Piotr Ludwichowski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas