Wielkie emocje i zwroty akcji w II Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych

2018-12-19 23:37:45

Po dzisiejszym turnieju śmiało można powiedzieć, że sport jest piękny i nieprzewidzialny. W jednej chwili łzy a chwilę później radość.

Już sam początek rozgrywek przyniósł nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Po bardzo dobrym meczu pierwsza drużyna Olimpii Osowa wypunktowała niczym bokser Aligatora. Nasze zawodniczki zagrały bardzo skutecznie i w pełni zasłużenie wygrały 12:1. Warto jednak dodać, że podczas pierwszego turnieju eliminacyjnego w Wejherowie padł wynik 3:2 dla Chwarzna!

W związku trudnymi warunkami na drodze na drugie spotkanie nie dojechała drużyna Ósemki. Po regulaminowym odczekaniu czasu sędziowie odgwizdali walkowera.

Kolejny mecz bez większej historii. Olimpia I wygrywa 15:0 nie dając najmniejszych szans dziewczętom Wejherowa.

Spotkanie Olimpii z Aligatorem określane jest derbami a derby mają to do siebie, że emocji nigdy nie brakuje. Tak było i tym razem. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły gdańszczanki po pięknej akcji i bramce Patrycji Ryszewskiej. Niestety kolejne gole padły łupem gdynianek a osowianki cały czas musiały gonić wynik. Kiedy dochodziły przeciwnika na jedną bramkę ten strzelał kolejną. Pomimo wielkiej woli walki zeszliśmy z boiska pokonani. Ten mecz nam po prostu nie wyszedł.

Piąte spotkanie Aligatora z Ósemką przyniósł 8 bramek z czego aż 7 dla gdynianek a honorowa dla wejherowianek.

Ostatni mecz tego dnia miał dać odpowiedź kto awansuje do półfinałów mistrzostw Polski. Spotkanie również derbowe ponieważ naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny Olimpii. Już przed tym meczem wiadomo było, że starsze dziewczęta naszego klubu miały zapewniony awans. Kto jednak myślał, że dadzą taryfę ulgową był w dużym błędzie. Jako pierwsze na prowadzenie wyszła Olimpia I po bramce Zuzanny Kiełbickiej. Mimo tego druga drużyna nie załamała się i dążyła do wyrównania. Po kolejnej próbie sztuka ta udaje się Klarze Lukas. Na przerwę oba zespoły schodzą przy wyniku 1:1. W 152 sekundzie drugiej tercji świetnie zachowała się Klara dobijając kolejny nasz strzał. Kiedy kolejną bramkę strzeliła Patrycja Ryszewska wydawało się, że już jesteśmy krok od zwycięstwa. Warto podkreślić, że swoją drugą asystę zaliczyła Julia Koza! Niestety Agata Poręba trafiła w okienko bramki i tercja skończyła się wynikiem 3:2 dla Olimpii II. Ostatnie 15 minut to walka o każdy metr boiska. Kiedy mecz powoli zbliżał się do końca gola na wagę remisu strzeliła Martyna Grądzka. Ten rezultat nic nie dawał drużynie z Osowy, która musiała wygrać. Po indywidualnej akcji bramkę strzeliła Malwina Stefańska. Na zegarze zostały jeszcze prawie trzy minuty. Olimpia I zaciekle atakowała chcąc zmienić niekorzystny wynik. Na minutę przed końcem Olimpia II miała stuprocentową sytuację jednak nie potrafiła jej wykorzystać. Czas uciekał a ambitnie i z sercem grające Osowianki odliczały końcowe sekundy! Kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek szał radości z jakże ważnego awansu do półfinałów oraz pierwszego historycznego zwycięstwa drugiego zespołu nad pierwszym!

Po tym meczu możemy być dumni z postawy naszych drużyn. Dziewczęta pokazały świetne widowisko. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Klara Lukas i Ania Zelewska.   

 

                                                                                                 
1. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk-Aligator UKS Chwarzno         
12:1
2. UKS Ósemka Wejherowo-Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 2   0:5
3. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - UKS Ósemka Wejherowo  15:0
4. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 2 - Aligator UKS Chwarzno 5:7
5. Aligator UKS Chwarzno - UKS Ósemka Wejherowo 7:1
6. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 2-Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 4:3

 Awans do półfinałów mistrzostw Polski zapewniły sobie dwie pierwsze drużyny:

1. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I

2. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk II

3. UKS Aligator Chwarzno Gdynia

4. UKS Ósemka Wejherowo

Piotr Ludwichowski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas