Styczniowe wydarzenia w Bibliotece Oliwskiej

2019-01-09 23:07:28

 

 

 

 

24.01.2019

 

18.00

Drogą mniej uczęszczaną

Jest podróżniczką i autorką książki "Kopnij piłkę ponad chmury"- fascynujących reportaży z Nepalu. Pochodzi z Sopotu, na studia wyjechała do Krakowa, gdzie na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończyła filologię indyjską i animację kultury. W trakcie studiów rok spędziła w New Delhi. Był to jej pierwszy bezpośredni kontakt z Indiami – niezwykle intensywne doświadczenie, które nadało kierunek jej późniejszej zawodowej ścieżce. Zapraszamy Państwa na spotkanie z Iwoną Szelezińską. Spotkanie poprowadzi Iwona Demska. Zapraszamy!

 

Więcej informacji : http://marginesy.com.pl/autor/312

Polecamy też świetny wywiad z autorką: http://projektksiazki.blogspot.com/2018/09/5-pytan-do-reporterki-iwona-szelezinska.html

 

„Drogą mniej uczęszczaną” to cykl spotkań, którego bohaterami są osoby mające odwagę zająć się tematami mniej popularnymi, wymagającymi od nich dużego zaangażowania i uwagi. Niekiedy droga wiąże się z podróżami w odległe zakątki świata, do których turyści rzadko zaglądają, a czasami prowadzi do samego siebie, ale wymaga zmiany sposobu życia i myślenia.
Podczas spotkań zaproszeni goście przybliżą nam swoje nietypowe pasje, ale także opowiedzą o tym, co ich motywuje i sprawia, że chcą poświęcać swój czas i energię na coś, co innym wydaje się trudne czy zbyt angażujące. Będziemy chcieli także poznać samą drogę, jaką musieli przebyć nasi bohaterowie, aby móc realizować swoje plany. Zastanowimy się również nad tym, dlaczego tak mało osób wybiera podobny styl życia i co sprawiło, że nasi bohaterowie zdecydowali się właśnie na takie, a nie inne pasje.

 

 

 

 

17.01.2019

 

18.00

Biesiada literacka z Hanną Suchocką

Razem z firmą Inpro i agencją artystyczną R&K Nehrebeccy zapraszamy na spotkanie z PANIĄ HANNĄ SUCHOCKĄ, prawniczką i nauczycielem akademickim, doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, byłą Premier Rządu RP, minister sprawiedliwości i prokurator generalną, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim, autorką znakomitej książki „AMBASADOR U TRZECH PAPIEŻY”.

 

 

 

10.01.2019

 

18.00

Spotkanie z Jerzym Fryckowskim

Razem z Gdańskim Klubem Poetów zapraszamy na spotkanie autorskie poety, dziennikarza i redaktora- JERZEGO FRYCKOWSKIEGO. Spotkanie poprowadzi Gabriela Szubstarska.

 

Jerzy Fryckowski -polski poeta, dziennikarz, redaktor, animator kultury, zajmuje się także teatrem i twórczością satyryczną. Pracuje i mieszka w Dębnicy Kaszubskiej. Jego wiersze znajdują się w ponad 340 almanachach i antologiach, publikowany w ponad 100 czasopismach społecznych i kulturalnych, tłumaczony na angielski, niemiecki, francuski, hindi , litewski, czeski, serbski, słoweński, węgierski, rosyjski, ukraiński, grecki, szwedzki  i esperanto. Odznaczony Medalem KEN i Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Laureat wielu prestiżowych konkursów literackich. Wielki miłośnik psów.

Do tej pory opublikował:

Cierpliwość ubogich –Agora  Słupsk 1989

Copulum abruptamae – Siódma Prowincja  Sieradz 1991

Aleja dusz – Okolice Kraków 1992

Nogami do przodu – NKL Włocławek 1994

Gdzie już cicho o mnie – Miniatura Kraków 1995

Antologia poezji wigilijnej – Morex Warszawa 1995

Zaufać ślepcom – Miniatura Kraków 1997 (Nagroda Głosu Nauczycielskiego Książkę Roku)

Treny – Agora Słupsk 1999

Kroki na suficie – Miniatura Kraków 2004

Słowa bielsze od śniegu. Antologia poezji wigilijnej –Artis Wrocław 2006

Kiedyś nas uśpią – LenArt Słupsk 2007

Między tobą a snem – Miniatura Kraków 2007

Jestem z Dębnicy –LenArt  Słupsk 2009

Treny (wydanie rozszerzone)– Miniatura Kraków 2009

Zanim zapomnisz- Temat Bydgoszcz 2010

Chwile siwienia – Tawa Chełm 2013.

On też jest tylko jeden. Antologia wierszy o ojcu. Tawa Chełm 2014

Niebieska - Wydawnictwo Jasne Pruszcz Gdański 2016 (Nagroda główna na XVIII Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina 2017)

 

 

 

12.01.2019

 

12.28

Ale kosmos!

Wszystkich ludzi w wieku od 5 do 10 lat zapraszamy na sobotnie spotkania rozwijające wyobraźnię. W czasie warsztatów będzie można upaćkać się farbami albo klejem dlatego prosimy, nie ubierajcie się zbyt elegancko;) Wszystkie zajęcia z cyklu "Ale kosmos!" skonstruowane będą wokół świetnych książek dla dzieci. Do zobaczenia!

 

 

Elżbieta Stanilewicz - mgr farmacji, kosmetyczka ( makijaż artystyczny dla dzieci od 1989r.); wykładowca zawodowy w technicznych i wyższych szkołach kosmetycznych; wieloletnia praca ze szkolnym kółkiem teatralnym w Łodzi i we Francji; warsztaty opowiadaczy Toruń 2010r. warsztaty słowa żywego u Jihad Darwiche . Od 2008r. prowadzi

 

 

 

30.01.2019

11.30

Czytanie na dywanie

Zapraszamy rodziców (babcie, dziadków..ciocie i wujków..) z dziećmi w wieku od 2 do 4 lat na zajęcia dla najmłodszych, w czasie których dzieciaki spędzą czas na twórczym działaniu a dorośli dowiedzą się co nieco o książkach, które warto wypożyczyć swoim Pociechom.

 

 

 

 

Konsultacje poetyckie

Piszesz wiersze, chcesz je komuś pokazać, zasięgnąć opinii lub porady? Zapraszamy w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godzinach 17.00 - 18.30. Oferta skierowana jest do każdego, bez względu na wiek i stopień zaawansowania w pisaniu. Konsultacje prowadzi Gabriela Szubstarska

 

 

 

Konsultacje komputerowe

Chcesz lepiej radzić sobie z obsługą komputera, tabletu, telefonu? Chcesz wiedzieć, jak zabezpieczać swoje dane, jak efektywnie korzystać z wyszukiwarek internetowych i podstawowego pakietu biurowego Office? Wystarczy zapisać się na bezpłatne konsultacje w naszej bibliotece. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 552-03-83

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas