Jestem dumna z naszych uczniów - podziekowanie dyr. Majerowskiej

2019-02-03 23:43:54

Dobrzy ludzie mają moc.
Mogą żyć jeszcze po śmierci w niejednym wspomnieniu,
nawet w tonach zwykłego szpinetu ...

                           Trygve Gulbranssen  „A lasy wiecznie śpiewają”

 

Jestem dumna z naszych uczniów

    Wszystkim uczniom naszej szkoły składam wyrazy uznania za ich wspaniałą postawę w tygodniu, w którym przeżywaliśmy trudne dla Gdańska chwile podczas pożegnania Naszego Prezydenta.
    Już pierwszego dnia po tragicznej wiadomości wszyscy przybyli do szkoły  w czarnych strojach, które towarzyszyły im od poniedziałku do czwartku. Najwspanialszy jest fakt, że uczynili to z własnej inicjatywy. Bardzo wzruszające było, że właśnie z potrzeby serca  w symbolicznej czerni pojawili się wszyscy uczniowie starszych klas.
    Mamy naprawdę wspaniałą młodzież. W szkole odbyły się dwa apele, we wtorek i w piątek. Dziękuję uczniom, że panowała na nich idealna cisza. Wszyscy, nawet ci najmłodsi w naszej szkole , przyjęli postawę zadumy i trwali w niej do końca spotkania. Nie zdarzyło się to nigdy wcześniej.
    W piątek  uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Przedstawiciele każdej klasy pełnili honorowe warty w miejscu, gdzie 14 stycznia ustawili zdjęcie Pana Prezydenta z napisem „Nigdy o Tobie nie zapomnimy…”. Już kilka minut po godzinie siódmej honorową wartę rozpoczęły uczennice z klasy 7a. I tak do końca dnia, bardzo uroczyście pełnili ją  przedstawiciele wszystkich klas.
    Nasi uczniowie wpisywali się do Księgi Kondolencyjnej. Ich słowa, myśli, refleksje są niezwykle wzruszające.  Najmłodsi, którzy dopiero uczą się kaligrafii , przygotowali pamiątkowe laurki dla Pana Prezydenta.
    Dumna jestem również z reprezentacji szkoły, pocztów sztandarowych, przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego, reprezentacji nauczycieli, którzy w imieniu Osowskiego Banacha odprowadzali w piątkowe popołudnie i wieczór Pana Prezydenta z ECS do Bazyliki Mariackiej. Przez wiele godzin uroczyście i wzruszająco reprezentowali szkołę również podczas Mszy Świętej w Bazylice.
     Chciałabym również  dodać, że  postawa młodzieży z I LO w Gdańsku, którego absolwentem był Paweł Adamowicz, wywarła na mnie osobiście wielkie wrażenie. Podczas przemarszu konduktu odprowadzającego Pana Prezydenta ulicami Gdańska w każdym oknie I LO uczniowie stanęli ze zniczami i z naklejonym serduszkiem orkiestry na piersi. Od nauczycieli tej szkoły wiem, że była to ich spontaniczna decyzja. Widok ten na długo zostanie mi w pamięci. Było to piękne i bardzo wzruszające.
    Pragnę Rodzicom przekazać wyrazy uznania za wspaniałe wychowanie dzieci. Mamy niezwykłą młodzież, która tym razem była oparciem dla nas dorosłych.

 

Bardzo za to dziękuję.
Marzena Majerowska

źródło: gim33

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas