Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budowa ronda Barniewicka/Nowy Świat od 18 listopada

2019-11-14 09:40:56

Na skrzyżowaniu ulic Barniewickiej oraz Nowy Świat wybudowane zostanie nowe rondo. Roboty drogowe związane z budową rozpoczną się w poniedziałek 18 listopada i potrwają do końca miesiąca. W rejonie prac zmieni się organizacja ruchu.

 

Skrzyżowanie ulic Barniewickiej i Nowy Świat ma od 2016 roku formę ronda wykonanego z urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego – progów zwalniających. Ze względu na odbywający się ruch pojazdów ciężarowych przez skrzyżowanie te elementy uległy uszkodzeniu.

W celu poprawy charakterystyki skrzyżowania jako skrzyżowania o ruchu okrężnym przeprowadzona zostanie modernizacja dotychczasowego ronda. Wyspa środkowa ronda zostanie wyniesiona i wykonana z kostki kamiennej. Wybrukowane zostaną również wyspy azyli, znajdujących się przy obu wlotach na skrzyżowanie od strony ul. Nowy Świat, a także przy północnym wlocie na rondo od strony ul. Barniewickiej. Wykonane zostaną również nowe krawężniki i wymalowane oznakowanie poziome.

 

Roboty drogowe na rondzie rozpoczną się 18 listopada, a ich zakończenie planowane jest na koniec listopada. Prace prowadzone będą przy wprowadzeniu jednostronnego (lewego) zawężenia jezdni zarówno ul. Barniewickiej, jak i ul. Nowy Świat. W trakcie robót umożliwiony będzie ruch pojazdów przez skrzyżowanie (również autobusów) oraz pieszych.

 

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas