OTWARTE MISTRZOSTWA GDYNI DZIECI W JUDO

2020-02-23 21:49:20

W sobotę 2 lutego odbył się pierwszy w tym sezonie turniej, w którym wzięło udział zaledwie 9 judoków Grizzly - sezon chorobowy nie wybiera ;)

W pierwszej grupie wiekowej mieliśmy czterech reprezentantów. Wśród nich wyróżnił się Czarek Pisarczuk (-25kg), który wygrał 2 pojedynki spośród 3 i wywalczył medal brązowy. Marcel Maderski (-27kg), Aleksander Tubek (-28kg) i Jakub Rzucidło (-26kg) dzielnie stawiali czoła swoim przeciwnikom, jednak nie udało im się wygrać żadnego pojedynku. Każdy z nich stoczył po dwie walki i to w większości w pełnym wymiarze czasu, a o wyniku musieli tu decydować sędziowie.

Druga grupa wiekowa objęła dzieci z roczników 2009/2010, a wśród nich boje z naszego klubu toczyła m.in. Emilka Juszczyk (-45kg), która wygrywając wszystkie 4 walki zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wagowej. Szymon Juszczyk (-42kg) podążał krokami siostry, jednakże zajął miejsce tuż poza podium (5) wygrywając 2 spośród 4 walk. W tej kategorii wiekowej mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta, który wywalczył medal brązowy - Karola Pisarczuka w wadze do 27kg (1w, 2p).

Najstarsza grupa wiekowa obejmowała roczniki 2007/2008. Mieliśmy w niej czterech judoków, którzy przywieźli z Gdyni 2 medale koloru srebrnego. Krążki te wywalczyli Mateusz Szafrański (-46kg) i Hubert Helowicz (-60kg). Szafran stoczył łącznie 4 walki, z których wygrał 3. Hubert natomiast stoczył 2 pojedynki:  1 wygrał i 1 przegrał. Piotr Rychter (-50kg) wylądował poza podium na miejscu 5 wygrywając pierwszą walkę, a w kolejnych 2 musiał uznać wyższość swoich przeciwników. Nie był to udany dzień dla Aszota Kamińskiego (-46kg), który tym razem poszedł po naukę w obu swoich pojedynkach.

Trenerzy Klubu Judo Grizzly Gdańsk: Monika Chróścielewska, Tomasz Chróścielewski, Filip Pawlikowski.

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas