JUDO CAMP Z WALDEMAREM LEGIENIEM

2020-02-23 21:51:30

Jak to bywa od wielu lat - na początku roku, kiedy inni jeszcze odpoczywali po odpoczynku świątecznym i szaleństwach sylwestrowej nocy, zawodnicy naszego klubu wraz z trenerami Filipem i Tomkiem udali się na camp szkoleniowy do Elbląga, gdzie mieli zaszczyt odbyć treningi pod okiem dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Waldemara Legienia. Samo spotkanie z Legieniem, to już spore wydarzenie, ponieważ należy on do ludzi przesympatycznych, gotowych do rozmowy, pełnych energii, a poziom jego wiedzy i umiejętności jest bardzo wysoki. Złoty medalista IO w Seulu i Barcelonie, posiada do tego umiejętność bardzo jasnego i prostego przekazu nawet dość skomplikowanych technik. Camp przebiegał w naprawdę przyjemnej atmosferze, która skłaniała do nauki judo. Wzięło w nim udział ponad 500 judoków z całej Europy - w tym siedmioro reprezentantów naszego klubu: Maja Grochowiecka, Kacper Płachecki, Mateusz Szafrański, Piotr Rychter, Paweł Pielaszkiewicz, Aszot Kamiński i Adrian Sałata (niestety kontuzjowany). Na macie można było spotkać wiele sław polskiego judo, reprezentantów Polski - w tym Mistrza Ryszarda Zieniawę. Elbląg stał się na te kilka naprawdę dni stolicą judo.  

 

Nasi zawodnicy każdego dnia uczestniczyli w dwóch jednostkach treningowych (każda 2 po godziny), w czasie których poznawali techniki zarówno w parterze jak i w tachi-waza (techniki w pozycji stojącej). W trakcie tych treningów toczyli również walki. W czasie całego campu czekała na nich możliwość stoczenia ponad 50 walk z przeciwnikami, którzy reprezentowali różny poziom swoich umiejętności – byli tacy, od których można było się czegoś nauczyć, i takcy, którzy pozwalali wykorzystać świeżo nabyte umiejętności.

 

Piątkowe treningi opierały się głównie na technikach rzutów, natomiast sobotnie bardziej na parterze. Niedziela to wspólna jednostka treningowa dla trzech grup wiekowych: młodzików, juniorów młodszych i juniorów oraz dla trenerów.

 

Camp ten był też skierowany do trenerów, którzy naprawdę skorzystali z tej możliwości - podobnie jak zawodnicy lądowali dwa razy dziennie na macie. Oprócz przekazania ogromnej dawki wiedzy związanej z technikami judo, odbyły się wykłady z trenerami innych dyscyplin, które pozwoliły na nieco inne spojrzenie na poszczególne części treningu oraz ukazały nowe możliwości. „Nie ma końca w uczeniu się Judo” - tego należy się trzymać na każdym poziomie naszej dyscypliny...

 

Ogromne podziękowania dla Klubu Judo Olimpia Elbląg za możliwość potrenowania w tak miłej atmosferze oraz z takimi sławami.

 

W ten sposób otwieramy rok 2020. W ferie odbyliśmy zgrupowanie na miejscu - w Gdańsku, a po feriach wkroczyliśmy już w nowy sezon startowy! 

 

Trenerzy Klubu Judo Grizzly Gdańsk: Monika Chróścielewska, Tomasz Chróścielewski, Filip Pawlikowski

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas