Więcej połączeń komunikacyjnych w godzinach szczytu od poniedziałku, 30.03.2020 r.

2020-03-26 08:22:40

Rozkłady jazdy - podobne do tych jak w dni powszednie w okresie ferii -, będą obowiązywały od poniedziałku, 30.03.2020 r. Podobne - bo zostaną zmodyfikowane i dopasowane do aktualnych potrzeb przewozowych. Zostanie wykonana większa liczba połączeń, a na trasy i torowiska wyjedzie również większa liczba pojazdów w godzinach szczytu przewozowego. 
 
Kolejne zmiany w rozkładach jazdy gdańskiej komunikacji. Od poniedziałku 30.03.2020 r. autobusy i tramwaje będą kursowały podobnie jak w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Uwzględniając jednak aktualne potrzeby przewozowe, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu pojawią się dodatkowe połączenia. Część kursów - tak jak w tej chwili - zostanie zrealizowana dwoma pojazdami jednocześnie.
 
W godzinach, w których zapotrzebowanie na przewozy jest mniejsze, jak również w weekendy, wprowadzone zostaną ograniczenia. Niektóre linie mogą zostać zawieszone.
 
- Potrzebujemy rezerw, aby móc zapewnić optymalną ofertę w tym czasie, w którym z komunikacji miejskiej korzysta najwięcej osób – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
 
Feryjne rozkłady jazdy niewiele różnią się od tych, które obowiązują w zwykłe dni powszednie. Tramwaje w obu przypadkach kursują identycznie, a ograniczenia dotyczą wybranych kursów linii autobusowych w godzinach pracy szkół. Są to połączenia, z których korzystają przede wszystkim uczniowie - aktualnie pozostający w domach.
 
Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy obowiązujących od poniedziałku 30 marca, zamieścimy już wkrótce na stronie ztm.gda.pl.
 
Natomiast już od czwartku 26.03.2020 r. wybrane kursy linii 115 (dojazdy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego) oraz 111 i linii nocnej N8 (dojazdy do stoczni w Górkach Zachodnich i ze Stogów do centrum) realizowane będą autobusami przegubowymi. Dzięki temu jednym pojazdem uda się przewieźć więcej osób.
 
Przypomnijmy, że od 25.03.2020r. z każdym imiennym biletem okresowym ZTM, który obowiązuje na obszarze Gdańska, można jechać także pociągami SKM i POLREGIO w granicach Gdańska. Warunkiem jest posiadanie przy sobie gdańskiej Karty Mieszkańca podpisanej imieniem i nazwiskiem.
 

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas