UCHWYĆ MIEJSKĄ ŁĄKĘ - ZRÓB ZDJĘCIE I WYGRAJ

2020-07-07 15:41:30

Zrób zdjęcie ukwieconej łąki, która stanowi element miejskiego krajobrazu i wygraj nagrody. Ruszyła kolejna edycja otwartego konkursu fotograficznego „Gdańskie łąki miejskie”. Prace można przesyłać do 6 października.

 

W Gdańsku nie brakuje terenów zielonych. Obok miejskich parków, trawników czy ukwieconych skwerów gdańszczanki i gdańszczanie mogą też cieszyć się z wielu pięknych łąk. Warto zauważyć i docenić piękno tych przestrzeni. Stąd pomysł na konkurs, którego celem jest m.in. promowanie miejskich łąk kwietnych jako wartościowego i estetycznego elementu zieleni miejskiej.

 

Zgłoszenia do konkursu

Zdjęcie zgłaszane do konkursu powinno ukazywać łąkę jako element krajobrazu miasta. Na zdjęciu nie mogą znaleźć się żadne osoby, które można zidentyfikować. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno autorskie zdjęcie gdańskiej łąki w miejskim krajobrazie wykonane w 2020 r. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie należy przesłać na adres umg@gdansk.gda.pl podając w temacie wiadomości: zgłoszenie konkursowe - Łąki 2020 - Biuro Prezydenta.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: https://baw.bip.gdansk.pl/UrzadMiejskiwGdansku/document/543029/Zarz%C4%85dzenie-770_20

Oceny zgłoszonych do Konkursu aranżacji dokona Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Gdańska odrębnym zarządzeniem. Przewodniczącym Komisji jest Dyrektor Biura Prezydenta.

 

Autorom najlepszych zdjęć zostaną przyznane nagrody w wysokości: 700 zł brutto - za I miejsce, 500 zł brutto - za II miejsce i 300 zł brutto - za III miejsce.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca października 2020 roku, a wyniki Konkursu ogłoszone będą najpóźniej do końca listopada 2020 roku w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Gdańska. Laureaci konkursu zostaną dodatkowo poinformowani o wynikach pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

 

Łąka na tapecie

Piękne łąki można mieć przy sobie. Zachęcamy do pobrania dostępnych w załączeniu. Obrazy przygotowane są w różnych formatach, dzięki czemu można ich używać zarówno na komputerach jak i na urządzeniach mobilnych. Na tapetach można podziwiać prace, które zostały wyróżnione w zeszłorocznej edycji konkursu.

Tapety dostępne są tutaj: https://www.gdansk.pl/zielony-gdansk/tapety,a,157467

Urząd Miasta Gdańska

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas