NA KONIEC LATA – WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI

2020-09-07 15:45:32

Pierwszy weekend września obfitował w wydarzenia przygotowane dla osowian. Dwa dni wypełnione atrakcjami dały wszystkim mieszkańcom wiele możliwości rozrywki.

 

W sobotę 5 września prężnie działająca Rada Dzielnicy Osowa zorganizowała Osowskie Pożegnanie Lata w Parku Chirona. Było to prawdziwe pożegnanie lata, bo pogoda była typowo jesienna. Przed południem padał deszcz, jednak po południu - kiedy rozpoczęła się cała impreza - na szczęście przestało padać, chociaż było pochmurno i niezbyt ciepło. Aura jednak nie odstraszyła mieszkańców, którzy licznie pojawili się w parku, aby skorzystać z przygotowanych atrakcji. Przybyły całe rodziny, bo oferta została przygotowana dla dużych i małych. Były gry, zabawy, występy, zumba, w której chętnie brały udział osowianki. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska gastronomiczne - zwłaszcza popcorn i wata cukrowa za darmo. Wieczorem natomiast odbył się seans pod chmurką. Mieszkańcy rozlokowani na krzesełkach, leżakach i kocach obejrzeli film pt. „Chłopiec z burzy”. Wszystko odbyło się dzięki wspólnym działaniom Rady Dzielnicy Osowa oraz lokalnych stowarzyszeń i placówek.

 

Dzień później w naszej dzielnicy odbyła się Sportowa Niedziela - w ramach nagrody za najwyższą frekwencję w drugiej turze tegorocznych wyborów prezydenckich. Tym razem pogoda sprzyjała od rana. Najpierw odbył się bieg „Ląduj w Osowej”. W tym roku start i metę zlokalizowano przy ul. Juraty, a trasę wyznaczono przez teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Biegacze mieli do pokonania 7,5 kilometra. Przygotowano także trasę dla seniorów z kijkami - zawodnicy nordic walking ścigali się na dystansie 5 kilometrów. Kolejne atrakcje miały miejsce na terenie Szkoły Podstawowej nr  81. Były turnieje, pokazy, bezpłatne treningi i prezentacje w różnych dyscyplinach sportowych. Zapewniono również strefę gastronomiczną. Przez całą niedzielę można było skorzystać z basenu w promocyjnej cenie 5 zł za godzinę. Organizatorzy wydarzenia: Miasto Gdańsk, Rada Dzielnicy Osowa, Olimpia Osowa oraz współpracujące osowskie kluby sportowe.

 

Tekst i foto: Marta Łuczkowska

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas