22 października 2022 odbył się turniej PZPN rocznika 2013/2014 organizowany przez Akademię Piłkarską Grembocki

2022-10-24 10:34:00

 

 

W sobotę, 22 października 2022 roku byliśmy gospodarzami – organizatorami turnieju PZPN rocznika 2013/2014. Turniej odbył się na kultowym stadionie Lechii Gdańsk przy ul. Traugutta 29. Jest to szczególne miejsce dla naszych Trenerów – tu się wychował i odnosił wielkie sukcesy Trener Jacek Grembocki. Zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski, awansował z Lechią Gdańsk z III Ligi do Ekstraklasy, grał w dwumeczu z wielkim Juventusem Turyn w 1983 roku w Pucharze Zdobywcy Pucharów Europy. Trener Mariusz Radoń grając w Lechii Gdańsk wywalczył awans do II Ligi.

Turniej dzieci odbył się na dwóch boiskach przy sztucznym oświetleniu – w atmosferze Ligi Mistrzów. Najlepszą drużyną tego spotkania była Lechia Gdańsk. Nasz zespół składający się w większości z dzieci młodszych (z rocznika 2014) włożył dużo serca w grę. Nasz bramkarz Jan Krupa wywalczył dla zespołu nagrodę w postaci zaproszenia do Pizzerii za obroniony rzut karny w meczu z Lechią Gdańsk.

Cieszy bardzo pasmo zwycięstw z lokalną drużyną z dzielnicy Osowa – Olimpia Osowa – w ciągu rozegranych 12 meczy uzyskaliśmy 10 zwycięstw i 2 remisy. Bardzo rzadko się zdarza, by w rywalizacji z rówieśnikami mieć tak piękny bilans meczowy. Ważna jest systematyczna praca/zabawa dzieci pod okiem stałego Trenera, który przez wiele lat pracuje z tymi samymi dziećmi.

Brawo za organizację turnieju, brawo za grę dzieci.

źródło: Akademia Piłkarska Grembocki

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas