Kandydatki i kandydaci w Konkursie "Osowa - moja mała ojczyzna"

2022-10-31 11:18:52

Zakończył się czas naboru kandydatek, kandydatów w Konkursie "Osowa - moja mała ojczyzna". Już wkrótce zbierze się Kapituła, aby spośród w tym roku zgłoszonych niezwykłych osób zaangażowanych w działania na rzecz drugiego człowieka wybrać lauretakę/-ta tytułu Osowianka/-nin Roku 2022 i Osowska Osobowość 2022.

A teraz - zgodnie z regulaminem konkursu - zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi kandydatkami i kandydatem i przypominamy o możliwości zgłaszania uwag, które należy przesłać do 7.11.2022 r. na adres: osowianin.roku@gmail.com

 

 

 

Poniżej przedstawiamy kandydatów:

 

Beata Pawlik 


swoją działalnością społeczną zajmuje się od lat. Radna Dzielnicy Osowa szóstej kadencji, w 2014 doprowadziła do powstania Stowarzyszenia Edukatorów i Terapeutów ZACZAROWANI. W centrum jej świata zawsze jest człowiek potrzebujący. To właśnie dla takich osób założyła schronisko najpierw w Osowej, a później w Koleczkowie. Pod jej opieką są ludzie starsi, schorowani, bezdomni. Praca dla nich zajmuje jej nierzadko 24 godziny na dobę. Pełni rolę zarówno szefa, jak i opiekuna, pielęgniarki, zaopatrzeniowca, a - kiedy trzeba - pomocy kuchennej. Nie ustaje w wysiłkach, aby swoim podopiecznym zapewnić dom, dobre warunki, wsparcie we wszystkich możliwych aspektach. A wszystko to w poszanowaniu ich godności osobistej.
Beata jest z zawodu psychologiem. To pomaga widzieć, słyszeć i czuć więcej. Jednocześnie to, co jest u niej wyjątkowe to empatia i uważność na drugiego człowieka. Jest bezinteresowna, odważna, skłonna do poświęceń na rzecz innych. To ona jako pierwsza podjęła rozmowy na temat parku wytchnieniowego w dzielnicy, stworzenia miejsca, świetlicy dla osób potrzebujących – tych z niepełnosprawnością i ludzi starszych.
Beata jest czuła na niesprawiedliwość społeczną, ludzkie krzywdy, propagowanie nienawiści i nietolerancji. Angażuje się w sprawy obywatelskie i jawnie broni tych, którzy są niesłusznie oskarżani. To właśnie ona rozpoczęła działania na rzecz rehabilitacji Anny Krüger, uznanej za czarownicę i spalonej 09.12.1659. Współcześnie przypuszcza się, że mogła być osobą cierpiącą na demencję, czy chorobę Alzheimera.
Beata bierze udział w wielu akcjach, w tym manifestacjach w obronie słabszych, skazanych na wykluczenie. To z myślą o nich realizowała szereg inicjatyw integracyjnych w dzielnicy – koncerty, spotkania.
W wolnym czasie pozwala sobie na kontynuację swoich akademickich pasji – ucząc innych. 

(na zdjęciu: w lewym górnym rogu)

 

 

Karolina Podjaska

jest największym samotnym wolontariuszem i darczyńcą, z którym zetknął mnie los. Od dwóch lat (zwłaszcza w okresie szalejącej pandemii) organizowała (i organizuje nadal) niezbędną pomoc żywnościową oraz rzeczową dla osób bezdomnych, wymagających usług opiekuńczych. Dwukrotnie przygotowała spersonalizowane paczki świąteczne dla kilkudziesięciu bezdomnych. Działa samodzielnie - nie reprezentuje instytucji.

Jest świetnie zorganizowana. Posiada wielkie serce. Jej pełna szlachetności postawa wymaga dostrzeżenia oraz nagrodzenia (chociaż wiem, że Pani Karolina nie oczekuje żadnych honorów, gdyż jest osobą niezwykle skromną).

Oddaję mój głos na Panią Karolinę!!!

(na zdjęciu: w  prawym górnym rogu)

 

 

Karolina Sumiła

jest radną dzielnicy od początku 2019 roku, ale oprócz pracy społecznej w charakterze radnej, aktywnie uczestniczy w życiu Osowej. Od trzech lat organizuje bazarki, tzw. pchle targi, nieraz 2 lub 3 razy do roku. Impreza Osowskie Pożegnanie Lata w 2022 roku odbyła się już czwarty raz, ale zapoczątkowała ją Karolina w 2019 roku, praktycznie samodzielnie. Impreza rozrasta się i bardzo zyskuje na popularności, a zaczęła się od kilku foodtracków, popcornu i waty cukrowej.
W 2021 roku zorganizowała szkolenie z pierwszej pomocy dla mieszkańców dzielnicy. Aktywnie uczestniczy w spotkaniach „Osowskiego Okrągłego Stołu” oraz w spotkaniach z mieszkańcami dotyczących ważnych dla dzielnicy spraw, uczestniczy w spotkaniach z władzami Gdańska.
Jest człowiekiem wrażliwym i chętnie pomaga innym, włącza się chętnie w różne inicjatywy i sama je wymyśla.

(na zdjęciu: w lewym dolnym rogu)

 

 

 

Mirosław Rekowski

Założyciel, wydawca, redaktor naczelny Gazety Osiedlowej "U NAS".
Pomysłodawca, organizator festynów parafialnych "OSOWIADA".
Działacz i sponsor klubu "OLIMPIA Osowa". 

(na zdjęciu: w prawym dolnym rogu)

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Gali Osowianina Roku 2022, która odbędzie się 25 listopada o 19:00 w ZSO nr 2 ul. Wodnika 57.

 

 

źródło: Osowianin Roku

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas