Jest pozytywna decyzja GZDiZ w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Dionizosa i Hermesa w Osowej

2022-11-21 13:09:45

Długa historia tego tematu sięga jeszcze roku 2020, kiedy pojawiła się pierwsza próba reorganizacji ruchu w tym miejscu, po wybudowaniu pasażu handlowego na terenie, który uprzednio funkcjonował jako publicznie dostępny parking. Likwidacja kilkudziesięciu miejsc postojowych spowodowała liczne komplikacje dla właścicieli auto w tym miejscu. Wówczas padła propozycja wprowadzenia ruchu jednokierunkowego zarówno na ul. Dionizosa i Hermesa, jak i na odcinku ul. Orfeusza. Rozwiązanie to nie zyskało jednak przychylności mieszkańców i Rada Dzielnicy Osowa odstąpiła od tego pomysłu.

 

Z uwagi liczne i powtarzające się zgłoszenia dotyczące problemów parkingowych na początku bieżącego roku wspólnie z Radą zorganizowałem spotkanie z zarządami poszczególnych wspólnot mieszkaniowych zlokalizowanych w okolicy, podczas którego omówiliśmy możliwe opcje. Z dyskusji tej wyłoniła się propozycja, by ruch jednokierunkowy wprowadzić ale wyłącznie na ul. Dionizosa i Hermesa w sposób odwrotny do ruchu wskazówek zegara. Co najważniejsze - na rozwiązanie to przystały wszystkie wspólnoty obecne na spotkaniu. W ślad za spotkaniem oficjalny wniosek do GZDiZ w tej sprawie złożyła Rada Dzielnicy.

 

No i dzisiaj mamy decyzję. Traktujemy ją jako rozwiązanie pilotażowe. Jeśli okaże się, że się nie sprawdzi, możliwy będzie powrót do dotychczasowej organizacji ruchu. Liczne głosy mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tych ulic dają jednak nadzieję, że rozwiązanie się utrzyma i poprawi sytuację kierowców oraz bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.

 

Przy okazji warto przypomnieć, że łącznie z trwającą budową nowego budynku ZSO 2 nastąpi remont istniejącego układu drogowego ulic Orfeusza i Achillesa, dzięki którym powstaną również nowe miejsca postojowe.

 

 

Źródło: Karol Ważny, wpis z 07.11.2022

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas